Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yonca Battaniye Yapılışı

4 yapraklı yonca şu zor günlerde hepimize şans getirsin. Hepimiz uzun zamandır evdeyiz. Covit 19 hepimizi etkiledi. Tüm ülkeyi, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Corona virüs sebebi ile dışarıda çok tedirgin bir şekilde geziyoruz. Hastalığın nereden geleceği belli değil. Evdeyiz ve kendimizi çeşitli hobilere adadık. Başında da örgü modelleri geliyor. Örgü modellerinden en güzel en yeni modelleri paylaşmakta bize düşüyor. Sizlere videolu anlatımla çok beğeneceğiniz bir bebek battaniyesi modeli hazırladık. Bize bu kötü günlerde şans getirecek yonca battaniye yapılışı. Yonca desenli bebek battaniyesi nasıl yapılır daha önce farklı bir modelden bahsetmiştik. Düz olarak örmüştük. Şimdi motifli bir model tarifi hazırladık. Yonca örneği dantel havlu kenarı yapılışı da yine yonca desenli diğer örgülerimizden. Çok beğenilen bir model. Şimdi battaniyede kullanacağımız motifin yapılışına geçeceğiz. Yonca battaniye yapılışında kullanılan yonca örneğinin etrafını örmeden farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Mesela örgü anahtarlık modellerinde kullanabilirsiniz. Örgü süslemelerde kullanabilirsiniz. Hadi battaniyemizin tarifine geçelim.

Yonca Battaniye Nasıl Örülür?

2 güzel videoda yonca battaniye yapılışını izleyeceğiz. Çok güzel görünüyor. Örgü kırlent modellerinde de harika durur. Sadece yoncalar örüp ördüğünüz şapkaları, battaniyeleri, bebek yeleklerini süsleyebilirsiniz. Battaniyenin yapılışında akrilik iplik kullanılmış. 5 mm tığ ile örülmüş. Sizler beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz.

Yonca Battaniye Yapılışı

Yonca bu şekilde görünüyor bittiğinde. Örgü duvar süsü olarak da şahane olur. Çeşitli iplerle örebilirsiniz. Motifi tamamladığımızda ise aşağıdaki gibi görünecek.

Yonca Battaniye Yapılışı 1

Motifi tamamladığımız kısımları istediğiniz renklerle yapabilirsiniz. Beyaz renklerle, siyah renklerle veya daha canlı renklerle de güzel olacaktır. Şimdi battaniyemizin önce yonca sonra motif tamamlama kısımlarını izleyelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler