Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kar Tanesi Battaniye Motifi

Her kar tanesi birbirinden farklıdır. Ve her desen çok güzeldir. Kar tanesinin örgüye yansımış halini göreceğiz birazdan. Bebek battaniyesi olarak, yatak örtüsü olarak örebilirsiniz. Kolay bir motif. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Kar tanesi battaniye motifini dilediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Kar tanesini hobinin her çeşidine uyarladık. Kar tanesi lif modeli yaptık mesela. İğne oyası yaptık. Çivi işi kar tanesi pano yaptık. Çocuklarımız için etkinlik yaptık. Daha birçok hobi dünyasında kullandık. Keçeden süslemeler yaptık. Kar tanesi iğne oyası nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Çocuklarımız için kristal kar tanesi deneyi yapımını sitemizde bulabilirsiniz. Daha birçok projeye mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Şimdi sıra kar tanesi battaniye motifi yapılışında.

Motifli Örgü Battaniye

Kar tanesi battaniye motifi delikli örgü modellerinden. Çok güzel bir motif ve örmesi kolay. Yuvarlak motiflerden oluşuyor battaniyemiz. Kar tanemiz. Battaniye olarak, dantel bluz modellerinde, şal modellerinde, koltuk şalında daha birçok projede kullanabilirsiniz. Bir motifin büyüklüğü 12.5 cm, küçük motif 6 cm civarında. 150 x 150 cm bir battaniye için büyük motiften 144 adet, küçük motiften 121 adet gerekli. Önce motifimizin şemasını görelim.

Kar Tanesi Battaniye Motifi 3

Şimdi motiflerimiz birbirine nasıl eklenir onu görelim. Son turda motifleri tepe noktalarından birbirine ekliyoruz. Dilerseniz dikerek de birleştirebilirsiniz. Örerken birleştirmek daha iyi bence.

Kar Tanesi Battaniye Motifi 2

Şimdi aralarda kullanılan küçük motifin şemasını görelim.

Kar Tanesi Battaniye Motifi 4

Şemalarda daireler zinciri, siyah noktalar ilmek kaydırmayı, x ler sık iğneyi, uzun çizgiler ise trabzanı temsil ediyor. Motifleri aşağıdaki gibi yerleştirebilirsiniz.

Kar Tanesi Battaniye Motifi 6

Ve battaniyemiz bitti. Dantelden harika bir örnek.

Kar Tanesi Battaniye Motifi 1

Kar Tanesi Battaniye Motifi

Kar Tanesi Battaniye Motifi 5

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/azhurnoe-pokryivalo-kryuchkom-iz-kruglyih-motivov/

Benzer İçerikler
One thought on “Kar Tanesi Battaniye Motifi”
  1. corduan paulette dedi ki:

    tres joli merci pour ces beaux ouvrages

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler