Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Deniz Kabuğu Battaniye Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden şahane bir örnek hazırladık. Tığla deniz kabuğu battaniye yapılışı. Batik iplerle örüldüğünde renk geçişli iplerle örüldüğünde muhteşem duruyor. Aynı zamanda bebek battaniyesini örgü şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Bence çok hoş olur. Şal kenar oyası olarak ise püskülleri kullanabilirsiniz. Yada örümcekli kenar oyaları ile tamamlayabilirsiniz. Şimdi yeni modelin Türkçe videolu olarak yapılışına geçmeden önce bebek battaniyesi modelleri olarak öreceğimiz diğer örneklerden bahsedelim.

İç içe geçen halkalardan oluşan şahane bir motifimiz var. Motifleri birbirine ekleyerek çok güzel bir battaniye hatta dantel runner modelleri oluşturabilirsiniz. Tarifine ise halka motif bebek battaniyesinden ulaşabilirsiniz. Kare motifli bebek battaniyesi yapılışı ise renk renk açmış çiçekleri andırıyor. Ayrıntılı tarifini yazılı olarak paylaşmıştık. Son olarak tığ işi afgan motif örgü modelinden bahsedelim. Yine örgü bebek battaniyesi olarak çok hoş duracak örneklerden. Yıldızı andırıyor. Şimdi ise tığla deniz kabuğu battaniye yapılışını öğrenelim.

Deniz Kabuğu Battaniye Nasıl Örülür?

Batik iplerle örülmüş en güzel battaniyelerden biri. İster örgü şal modellerinde ister battaniyelerde kullanabiliriz. Bu modeli tek renk örüp kapitone görüntüsü verebilir örgü yatak örtüsü modelleri olarak kullanabiliriz. Kabartmalı çok hoş durur. Yine bebek battaniyelerinde de aynısını düşünebiliriz. Hatta bebek battaniyesi olarak ördüğümüzde ara ara belli düzende el nakışıyla veya kanaviçe ile deniz kabukları üzerine çiçekler işleyebiliriz.

Tığla Deniz Kabuğu Battaniye Yapılışı

Tığ işi deniz kabuğu battaniye yapılışı tamamlandığında yukarıdaki gibi duracak. Hemen altta örneğin nasıl yapıldığını videolu izleyeceğiz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler