Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş İle Yıldız Örneği

Yıldız örneğinden çok şık bir battaniye yapıyoruz. Her modele çok yakışan güzel ve kolay bir örnek. Yapılışını daha önce sizlere detaylı bir şekilde vermiştik. Burada bahsetmeyeceğim yapılışından. Yapılışına şiş örgü yıldız modeli nasıl yapılır olarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Yıldız örgü modelinin bir iki versiyonu daha var. Onlarda çok güzel duruyor. İki renkli yıldız çiçeği örgü modeli yapılışı da benzer teknikle yapılan şiş örgü modellerinden. Tığ ile yapılan modeli de var. Oda çok güzel duruyor. Şiş yerine tığ işi örgü modelleri tercih edenler tığ örgüleri daha çok sevenler tığ ile yıldız örgü modeli yapılışını yapabilirler. Tüm ayrıntıları önceki yazılarımızda mevcut. Şimdi bahsedeceğimiz modeli lif örneklerinde, örgü el bezi modellerinde, şapka modellerinde , bebek örgü modellerinde ve birçok örnekte kullanabilirsiniz. Şapkalarda da çok şık duruyor.

Şiş ile Yıldız Örneği Battaniye Yapılışı

Battaniyelerde ideal boy 90 x 90 ebatları. Daha küçük veya daha büyük yapanlarda var. 75 x 75 gibi , 100 x 100 gibi. İlmek sayılarını ayarlayarak dilediğiniz ebatlarda örebilirsiniz. Modelde % 100 pamuklu iplik ve 3.5 mm şiş kullanılmıştır. İlmek sayısı soran birçok takipçimiz oluyor. İlmek sayısı veremiyoruz. Çünkü her kullanacağınız ipe göre, modele göre ilmek sayısı değişiyor. Biz daha çok anlatımları veriyoruz. İlmek sayılarını kullanmak istediğiniz ipe göre kendinizin belirlemesi gerekiyor.

Yıldız modelini yaparken 3 ilmeği tersten birlikte örüp içinden 3 ilmek çıkartıyoruz. Ve arada 1 ilmek düz örüyoruz. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Ve battaniyemiz aşağıdaki gibi görünecek.

Şiş İle Yıldız Örneği

Şiş İle Yıldız Örneği 1

Kaynak : https://www.nourishandnestle.com/hand-knit-daisy-stitch-washcloth-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler