Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kenarı Çiçekli Kare Motif Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinde, örgü bardak altlığında, örgü kırlent modellerinde kullanacağımız güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Motifimiz bildiğimiz bir motiften oluşuyor. Hanım dilendi bey beğendi motifi. Bu motifle neler ördük neler. Battaniyeler, hırkalar, yelekler, bebek örgüleri, paspaslar, runnerler ördük. Bugün kenarı çiçekli kare motif yapılışı ile de birçok örgü örebiliriz. Paspaslar güzel durur. Bardak altlığı veya örgü amerikan servis çok şık durur. Pamuklu, merserize, akrilik gibi iplerle öreceğimiz gibi kağıt ipten, hasır ipten de örebiliriz. Motifli çanta modellerinde kullanabiliriz.

Şimdi burada daha önce ördüğümüz kare motiflere göz atalım. Yine battaniyelerin yapılışında kullanacağımız kabartmalı kare motif yapımını inceleyebilirsiniz. Ağır ve gösterişli bir model. Tığ işi kare motif yapımı anlatımlı örnekte çok sevilen tariflerimizden. Kare motiflerle örgü patikler, amigurumiler de örebilirsiniz. Örneklerini önceki içeriklerimizde bulabilirsiniz. Yeni kare motifli bebek battaniyesi yapılışı için anlatıma geçelim.

Kenarı Çiçekli Kare Motif Nasıl Örülür?

Çok sevdiğimiz motifin yeni versiyonunu hazırladık. Sırada kenarı çiçekli kare motif yapılışı var. İç kısımda kullandığımız motifin boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Daha büyük örerek paspas veya amerikan servis olarak kullanabilirsiniz. Daha sonra motifi tamamladığımızda dış kısımda bulunan çiçekleri motifle aynı renkte veya farklı renklerde örebilirsiniz. Hatta çiçeklerin orta kısmına inciler dikebilirsiniz.

Kenarı Çiçekli Kare Motif Yapılışı

Kenarı Çiçekli Kare Motif Yapılışı 1

Kenarı çiçekli kare motif yapılışı tamamlandığında harika duruyor. O halde hemen videoya geçip örneğin yapılışını öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler