Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniye Örgü Modelleri Anlatımlı

Bebek battaniyesi modellerinden güzel bir model daha. Bebek battaniye örgü modelleri anlatımlı modelin tarifini şemalı olarak hazırladık. Ortadan başlıyoruz. Ve istediğimiz boyutlara gelene kadar büyüterek örüyoruz. Her turda renk değiştirerek örebilirsiniz. Birkaç renk ile örerek battaniyeyi tamamlayabilirsiniz. Bebek battaniyesi ölçüleri ideal olarak 90 x 90 cm ebatlarında. Siz istediğiniz ebatlarda örebilirsiniz. Puset battaniyesi ördüğünüzde, bebek arabası için ördüğünüzde ölçüyü biraz küçültebilirsiniz. Puset örtüsünü kumaşlarla da dikebilirsiniz. Puset örtüsü dikiminden ve modellerinden bahsetmiştik. Beğendiğiniz modellerden yapabilirsiniz. En güzel battaniye örgü modelleri tariflerinden kolay ve şık bir model tarifinin detaylarına geçelim.

Bebek Battaniyeleri Örgü

Şemalı anlatımla çok güzel bir battaniye tarifi hazırladık. Şemadan takip ederek öreceğiz battaniyemizi. Şemadan takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince hızlıca sorularınızı yanıtlamaya çalışıyoruz. Battaniye olarak örebilirsiniz. Kalın koton iplerle, penye iplerle örüp örgü paspas modelleri olarak kullanabilirsiniz. Bebek battaniye örgü modelleri anlatımlı örneğimizin şeması ile başlayalım.

Bebek Battaniye Örgü Modelleri Anlatımlı

Sihirli halka ile başlıyoruz battaniyemize. Birbiri ile uyumlu renklerle harika duran bir battaniye. Kare paspas olarak da yine çok güzel duracaktır. Modeldeki battaniyenin ölçüleri yaklaşık olarak 147.5 cm ebatlarında. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, x ler ise sık ine anlamına geliyor. Tur birleşimlerini ilmek kaydırma ile yapıyoruz. İlmek kaydırma sık iğne gibi batıyoruz. Fakat tığa ilmek toplamıyoruz ve direk olarak örüyoruz.

Battaniyemizden bahsettik. Eğer takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Şimdi battaniyenin son halini görelim.

Bebek Battaniye Örgü Modelleri Anlatımlı 1

Bebek Battaniye Örgü Modelleri Anlatımlı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-from-the-middle-crochet-blanket/CAC0502-009968M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler