Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Frida’nın Çiçekleri Battaniye Yapılışı

Şahane bir model daha hazırladık. Frida’nın çiçekleri battaniye yapılışı. İçinizi açacak bir çalışma. Motifler o kadar güzel ki istediğiniz renk düzeninde yapabilirsiniz. Birazdan farklı renklerle yapılmış çalışmalarını göreceksiniz. Frida’nın çiçekleri battaniyesinin yapılışını uzun zamandır arıyordum. Bulmuştum ama videosunu bulamamıştım. Şimdi yabancı da olsa bir video ve anlatım buldum. Ellerini takip ederek tığ işi örgü modellerinin en güzel örneklerinden olun bu güzel bebek battaniyesini yapabilirsiniz. Örgü yatak örtüsü modelleri olarak da yapabilirsiniz. Sekizgen battaniye modeli yapılışı da çok güzel bir örnek. Dilerseniz onu da örebilirsiniz. Mandala bahçe örgü modeli yapılışı da yine her rengin bir araya gelerek oluşturduğu şık bir battaniye. Daha kolay modeller arıyorsanız lif ipinden kolay bebek battaniyesi yapılışını deneyebilirsiniz. Az sonra bahsedeceğimiz çiçek motifli battaniye modelinden daha kolay bir örnek.

Frida’nın Çiçekleri Battaniye Nasıl Yapılır?

Frida’nın çiçekleri battaniye yapılışını sizlere pdf dosyası şeklinde vereceğiz. Maalesef bu şık battaniyenin Türkçe yapılış videosu yok. Farklı birçok motiften oluştuğu için maalesef zamandan dolayı bende çeviri yapamadım. Motiflerin yapılışını sizlere videosunu da bulmaya çalıştım. Yabancı ama ellerini takip ederek yapabilirsiniz. Ben yabancı örgü modelleri videoları o şekilde yapıyorum. Dil bilmiyorum. Terimlerin anlamlarını biliyorum sadece. Şimdi battaniyenin yapılış dosyalarına geçelim.

Frida’nın Çiçekleri Battaniyesi

Frida’nın Çiçekleri

Frida’nın Çiçekleri Battaniyesi 1. Bölüm

Frida’nın Çiçekleri Battaniyesi 2.Bölüm

Frida’nın Çiçekleri Battaniyesi 3.Bölüm

Frida’nın Çiçekleri Battaniyesi 4.Bölüm

Frida’nın Çiçekleri Battaniyesi 5.Bölüm

Frida’nın Çiçekleri Battaniyesi 6.Bölüm

Frida’nın Çiçekleri Battaniyesi 7.Bölüm

Frida’nın Çiçekleri Battaniyesi 8.Bölüm

Kullanılan ip renklerini ve şemayı görelim.

Frida'nın Çiçekleri Battaniye Yapılışı 28

Frida'nın Çiçekleri Battaniye Yapılışı 4

Ve battaniyemiz bittiğinde harika olacak. Dilerseniz aynı motiflerle kırlent modelleri, örgü çanta modelleri de örebilirsiniz. Örneklerini galeri içinde bulabilirsiniz.  Ve birçok renk uygulamasını.

Şimdi de motifin yapılışının videosunu görelim.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/fridas-flowers-blanket

https://www.stylecraft-yarns.co.uk/

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler