Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Battaniye Modeli

Yıldız battaniye modeli yapılışı hazırladık bugün. Kadife iplerle veya farklı iplerle öreceğiniz harika bir örnek. Temel tığ tekniklerini biliyorsanız battaniyeyi çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Kadife ipler kalın olduğu için az zincir sayısıyla istediğimiz ölçüye ulaşabiliriz. Eğer ince iplerle öreceksek zincir sayımızı ona göre belirlemeliyiz. Kadife ip battaniye modelleri istenilen renklerde örülerek örgü yatak örtüsü modelleri olarak da kullanılabilir. Yıldız motifli battaniye modellerinden, yıldız desenli örgü modellerinden çok bahsettik. İçlerinden en çok sevilen örnek ise popcorn kalp ve yıldız battaniye yapımı. Birçok kişi tarafından renk renk motiflerle örüldü. Hediyeler edildi. Satışlar yapıldı. Yıldız popcorn büyük motif yapılışı bir döneme damgasını vurmuş modası hiç geçmeyecek örgü modelleri ve yapılışlarından. Yıldız battaniye modeli beyaz kadife ip kullanılarak örülmüş. Sizde sevdiğiniz renklerle yeni model örgü bebek battaniyesini örebilirsiniz.

Yıldız Desenli Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Kadife ipler kalın oldukları için yıldız battaniye modeline 71 zincir çekerek başlıyoruz. Ölçüler ise 86,5 cm genişliğinde 117 cm uzunluğunda olacak. Bu ölçülere göre daha büyük veya daha küçük örmek isterseniz zincir sayılarınızı ayarlayarak başlayabilirsiniz. Kadife ip ve 8 mm tığla örülen bir battaniye. Farklı kalın iplerle örmek isterseniz 8 mm tığla uyumlu ipler seçebilirsiniz.

Yıldız Battaniye Modeli

Battaniyemizin şeması yukarıdaki gibi. Trabzanlar ve zincirlerle battaniyeyi örüyoruz. Koyu renkli kısımlara kafesler yapıyoruz. Diğer kısımlarda trabzan yapıyoruz. Evet ilk kısımda battaniyemizin şemasını gördük. Şimdi ise bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Yıldız Battaniye Modeli 1

Yıldız Battaniye Modeli 2

İkinci kısımda battaniyemizin nasıl durduğunu inceledik. Eğer şemadan sonra nasıl örüldüğünü merak ediyorsanız buyurun videoya. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-star-of-the-show-crochet-blanket/BRC0202-013620M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler