Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Desenli Örgü Battaniye Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden kolay 2 modeli birleşiminden oluşan kolay battaniye modelleri anlatımı hazırladık. Pirinç örgü modeli ve düz örgü ile örülmüş ekose görünümlü battaniyeyi çok seveceksiniz. Örgü yatak örtüsü modelleri, örgü bebek battaniyesi olarak hemen örmek isteyeceksiniz. Nasıl örüldüğünü sizlere tüm detaylarıyla paylaşacağız. Daha sonra istediğiniz ölçülerde şiş örgü battaniye modellerini örebilirsiniz. Örgü TV battaniyesi olarak da kullanabilirsiniz. Muhteşem bir model. Bütün olarak örülen battaniyeyi isterseniz şiş örgü motiflerle örüp birleştirip kırkyama örgü modelleri olarak tasarlayabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerinin anlatımı bizden dilediğiniz ölçülerde örmek sizden.

Az sonra yapılışını paylaşacağımız model örgüye yeni başlayanların da rahatlıkla öreceği kolaylıkta. Hatta bu modelde az önce dediğimiz gibi motif motif yapabilirsiniz. Evde kalan iplerini varsa motifli ördüğünüzde değerlendirmiş olursunuz. Şişle kolay gösterişli birçok modelin yapılışını paylaştık. Örneğin bebek battaniyesi örneği yapımı kolay örneklerden. Ve yine istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Süper kolay bebek battaniyesi ise klasikleşmiş modellerden. Gelin şimdi desenli örgü battaniye yapılışına geçelim.

Şişle Kolay Battaniye Nasıl Örülür?

Battaniyenin yapılışını videolu olarak hazırladık. Hem şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl örülür, ters örgü nasıl örülür, pirinç örgü nasıl örülür sorularının cevabını da bu videolarda bulacağız. Battaniyede 8 mm şiş kenarlarda ise 6 mm tığ kullanılmış. Battaniyenin ölçüleri 75 x 110 cm. Ana renk için 9 adet iplik renkli kısımlar için her renkten 1 iplik yeterli olmuş. Koton iplikle örülmüş. İplik 100 gram 9 mm kalınlığında 50 m uzunluğunda. Battaniye için bu özelliklerde iplikler seçebilirsiniz.

Desenli Örgü Battaniye Yapılışı 7

Battaniyeye 66 ilmek ile başlıyoruz. 2 sıra haraşo olacak şekilde 4 tur düz örgü örüyoruz. Daha sonra kenarlarda 3 er ilmek haraşo örüyoruz. Aralarda 12 ilmek pirinç örgü 12 ilmek ise düz örgü için ayırıyoruz. 12 tur tam kare olacak şekilde pirinç örgü ve düz örgüyü örüyoruz. Bir sonraki 12 sıraya geldiğimizde düz örgümüz kısma pirinç örgü, pirinç ördügümüz kısımları düz örü yapıyoruz. Böylece ekose görüntüsü veriyoruz. İstediğimiz boyutlara gelene kadar bu şekilde örüyoruz.

Battaniyenin kenarında ise aşağıdaki gibi sık iğnelerle, ilmek kaydırmalarla bordür uygulaması yapıyoruz. ( 1 zincir 1 sık iğne örneği kullanarak kenar oyasını örüyoruz)

Desenli Örgü Battaniye Yapılışı 1

Son olarak battaniyemizin son haline göz atalım. Sonrasında ise videolara geçelim.

Desenli Örgü Battaniye Yapılışı 2

Desenli Örgü Battaniye Yapılışı 3

Desenli Örgü Battaniye Yapılışı 6

Desenli Örgü Battaniye Yapılışı 5

Desenli Örgü Battaniye Yapılışı 4

Desenli Örgü Battaniye Yapılışı

Şişe ilmek atmak için aşağıdaki videoyu kullanıyoruz.

Düz örgü kısmı için aşağıdaki videoda olduğu gibi örüyoruz.

Pirinç örgü için ise alttaki videoyu izliyoruz.

Kaynak : https://byclaire.eu/gebreide-deken-week-40/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler