Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Örneği Yapımı

Bebek battaniyesi modellerinde yine çok güzel bir örnek anlatımıyla devam ediyoruz. Şişle ördüğümüz bebek battaniyesini dilediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Bebek battaniyesi örneği yapımında batik ipler kullandığınızda kendinden desen oluşacak ve çok hoş duracaktır. Yine aşağıda anlatacağımız bebek battaniyesinde tek renk iplerde kullanabilir mesela beyaz gibi üzerini örgü çiçek modelleri, örgü aplike modelleri, ponponlar, el nakışı modelleri, kanaviçe etamin örnekleri gibi desenlerle süsleyebilirsiniz.

Battaniye için yine farklı iplerde kullanabilirsiniz. Kalın ipler ve kalın şişlerde de örebilir yumuşacık battaniyeler örebilirsiniz. Kadife ipten bebek battaniyesi bu modelde de çok güzel durur. Örgü bebek battaniyesi modelleri anlatımlı örnek ortadan başlayıp dışa doğru ilerleyen modellerden. Bu yüzden boyutlarını ayarlamak kolay olacaktır. İdeal olarak bebek battaniyesinde 90 x 90 cm ebatları kullanılıyor. Ama bu ölçüler tamamen tercihe bağlı. Tığ işi battaniye veya şiş örgü battaniye yada motifli battaniye olsun ölçüleri istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Anlatımlı örgü bebek battaniyesi modelleri için anlatıma geçelim.

Şişle Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Şişle incilerle süslenerek örülmüş harika bir battaniye. Şişle çok hoş bir battaniye tarifi hazırladık. Battaniyeyi dilerseniz bebek örgü modellerinde farklı tasarımlarda da kullanabilirsiniz. Bebek yelekleri, bebek hırkaları da çok hoş olur.  Arkasına astar geçirmeden kullanılabilecek bir model. Bebe yünlerinde batik iplerle örebiliriz. Evde olan parça iplerle örebiliriz. Böylece atıl dolap içlerinde, kanepe altlarında bekleyen iplerden kurtulmuş oluruz.

Bebek Battaniyesi Örneği Yapımı 1

Bebek Battaniyesi Örneği Yapımı 2

Rengiyle, modeliyle çok güzel duran bir battaniye. Tarifi ise baştan sona detaylarıyla videoda yer alıyor. Türkçe video anlatımlı. Eğer hazırsanız bebek battaniyesi örneği yapımını videodan izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler