Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Bebek battaniyesi modellerinde örülesi bir modelle devam ediyoruz. Kadife iple bebek battaniyesi modeli. Şişle ördüğümüz örgülerden. Şiş örgü bebek battaniyesinde kadife iplerle örnekler arıyorsanız kolay ve gösterişli modeli kaçırmayın. Makrome battaniye yapılışı kadife iple örülmüş yeni örneklerden. Tığla ördüğümüz kenarını püsküllerle süslediğimiz örneklerden. Tığ ile kadife ipten bebek battaniyesi için kenarına püsküller dışında kenar oyası modelleriyle tamamlayabiliriz. Anlatımlı örgü bebek battaniyesi modellerinde kalın ipler, şişler kullanıyoruz. Bebek battaniyesi modellerinde bilmemiz gereken detayları hemen altta bulabilirsiniz.

Kadife İple Saç Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Saç örgü modellerini örgülerimizde kullanmayı çok seviyoruz. Battaniyeler, kazaklar, erkekler için örgüler, bebek örgülerinde birçok modelle birleştirerek saç örgülerini kullanıyoruz. Şiş örgü örneklerinin temel taşlarından diyebiliriz. Mesela harika bir şapka örebiliriz. Boyunluklarla takımlar oluşturabiliriz.

Battaniyemizde 8 mm şiş kullanıyoruz. Kalın iplerle battaniyemizi örebiliriz. Krem rengi kadife ip kullanacağız. Battaniye için 98 m uzunluğunda 10 adet ip kullanılmış. Battaniyenin ebatları 137 x 152,5 cm civarında. Ölçüler kullanılacak ipe göre değişiklik gösterecektir. Şiş ölçüsüne göre değişiklik gösterecektir. Bunu unutmayalım. Şişimize ilmekleri attıktan sonra bükme kısmını 13 turda yapıyoruz.  Saç örgü uzunluğunu, ilmeklerin sayısını tercihinize göre belirleyebilirsiniz. 12 +12 değişim yapılarak örülüyor. Şişe 132 ilmek atarak battaniyeyi örmeye başlıyoruz.

Anlatımlı Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri 1

Şemamız yukarıdaki gibi. Anlatımlı örgü bebek battaniyesi modelleri bittiğinde aşağıdaki gibi duracak.

Anlatımlı Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri

Şimdi modelde kullanabileceğimiz örneğin tarifini videolu izleyelim. Saç örgüsünü şapkalar, boyunluklar, hırkalarda da kullanabiliriz. Degrade örgü modellerinde de muhteşem duruyor. Hadi izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-cozy-cables-blanket/BRK0502-000967M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler