Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Tutacak Yapılışı

Tığ işi tutacak  modellerini bebek battaniyesi modellerinde, kırlent modellerinde de kullanabilirsiniz. Daha önce örgü kulaklık çantası yapımı hazırlamıştık. Yine örgü çanta modellerinde de bu motifi kullanabilirsiniz. Bu motifle örülmüş bebek battaniyesi örneği görmüştüm. Harika duruyor. Battaniye modelleri arıyorsanız tığ işi tutacak yapılışında kullandığımız çiçekli örneği kullanabilirsiniz. Örgü gül modelleri ile yapılan kenarlarında yaprakları olan çok güzel bir çiçek. Tutacak yapımında dikiş dikmek isterseniz fırın tutacağı yapımı çok kullanışlı bir model. Kapkekli modelimiz var. Cupcake kumaş tutacak yapılışı yorganlama tekniği kullandığımız bir model. Örgüden, kalan kumaşlarınızdan tutacaklar yapabilirsiniz. İşte örgüden örmek isteyenler için birkaç modelin anlatımı.

Tutacak Örnekleri Yapılışı

Tığ işi tutacak yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Tutacak olarak örmek istediğinizde kalan iplerinizle örebilirsiniz. Örgü atkı modelleri, örgü şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Az önce de dediğimiz gibi battaniyelerde de harika duracak. Örgü gülleri birbiri ile uyumlu renklerle örebilirsiniz. Yapraklar yeşil kenar bordür, krem rengi, siyah rengi örebilirsiniz.

İlk modelimizin tarifine geçeli. 3 şemada detaylar verilmekte. 1. şema güllü kısmın şeması. 2. şema yaprakların olduğu kısım. 3. şema ise arkada kullanacağımız motifin şeması. 1 adet güllü şema, 1 adet 3. şemadan örüp kenar oyası ile birleştiriyoruz.

Tığ İşi Tutacak Yapılışı 1

Tığ İşi Tutacak Yapılışı 5

Tığ İşi Tutacak Yapılışı 6

Tığ İşi Tutacak Yapılışı 7

Şimdide diğer model ve şemayı inceleyelim.

Tığ İşi Tutacak Yapılışı 10

Tığ İşi Tutacak Yapılışı 2

Tığ İşi Tutacak Yapılışı 3

Tığ İşi Tutacak Yapılışı 4

Sıra geldi 3. modeli incelemeye. Her bir motifi birleştirerek bebek battaniyesinde, tek bir motifle de bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz motifi kullanabilirsiniz. 3 örneğin yapılışı bir arada.

Tığ İşi Tutacak Yapılışı 8

Tığ İşi Tutacak Yapılışı 9

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/samyie-krasivyie-prihvatki-s-rozami-kryuchkom/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler