Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Battaniye Kenar Oyaları Anlatımlı

Battaniye modellerinizin kenarlarına oya örneği arıyorsanız işte sizlere kolay ve güzel bir model. Bebek battaniyesi olarak ördüğünüz tüm modellerinin kenarına bu güzel oyadan örebilirsiniz. Tek renk olarak da yapabilirsiniz. Ve modelde olduğu gibi her sırada renk değiştirerek örebilirsiniz. Değişik battaniye kenarları oyaları yapmak istiyorsanız tığ işi pon pon kenar yapılışını da yapabilirsiniz. Örgü battaniye kenar oyası yapılışını tüm motifli örneklerinizde , şiş örgü battaniye modellerinde kullanabilirsiniz.

Battaniye Kenarı Nasıl Örülür?

Motifli veya diğer modelleriniz için bu kenar oyasını kullanabilirsiniz. Modelin önce nasıl yapıldığını anlatan şemayı sizlere verelim.

Battaniye Kenar Oyaları Anlatımlı 5

Battaniye Kenar Oyaları Anlatımlı 2

1.tur : Önce battaniyenin çevresine sık iğne örelim.

2.tur : Bu turda tüm battaniye çevresini 1 zincir , 1 sık iğne atla, 1 trabzan yap olarak devam edelim.

3.tur : 1 zincir çekip 3. trabzan üzerine 1 trabzan yapalım. Aynı yere 1 trabzan daha yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip aynı yere 2 trabzan yaparak son ilmekleri birlikte örelim. Tekrar 3 zincir çekelim. Ve aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 1 zincir çekip 2. trabzan üzerine sık iğne ile batalım. 1 zincir çekip 2. trabzan üzerine tekrar çiçek yapalım. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : Bu turda ilk trabzan üzerine sık iğne yapalım. 3. zincirli yuvaya 4 sık iğne yapalım. Bir önceki turda yaptığımız ortadaki trabzanların üzerine 1 sık iğne yapalım. 4 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batalım. Tekrar diğer yuvaya geçip 4 sık iğne yapalım. 1 zincirli kısma sık iğne yapalım. Yanındaki trabzana 1 tekli trabzan yapalım. Sonraki ilmeğe tekrar sık iğne yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Kenar oyasının yapılışı bu kadar. Şimdi battaniye üzerinde nasıl durduğuna bakalım.

Battaniye Kenar Oyaları Anlatımlı 4

Battaniye Kenar Oyaları Anlatımlı 3

Battaniye Kenar Oyaları Anlatımlı 1

Battaniye Kenar Oyaları Anlatımlı

Kaynak : https://www.dadasplace.com/2014/04/crochet-border-chart.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler