Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıt İpten Supla Yapımı

Kağıt ip örgü modellerinden çok severek kullandığımız suplanın yapılışını hazırladık. Tıpkı videoda olduğu gibi bir düzen içerisinde veya az sonra galeride olan modellerde olduğu gibi rastgele ip sarmalar yaparak da suplaları yapabilirsiniz. Kağıt ipleri örmek biraz zor. Sert olduğu için yorucu olabiliyor ellerimizi acıtıyor. Fakat kağıt ipleri nemlendirerek örüyorlar. Ben nemlendirmeden direk örenlerdenim. Kağıt ipten supla yapımına geçmeden önce yine kağıt ipler kullanarak yaptığımız birkaç projeye değinelim.

Kağıt ip amerikan servis yapılışı hazırladık. Çok hoş ve masa düzeninize çok yakışacak. Tarifine ise kağıt ip amerikan servisinden ulaşabilirsiniz. Sevdiğiniz renklerde kağıt iplerle en güzel supla modellerini örebilirsiniz. Kağıt ipleri çanta yapımında da kullanıyoruz. Çok sevilen tarifini ilk bizde gördüğünüz kağıt ipten deniz kabuğu çanta yapılışını mutlaka incelemelisiniz. Suplalarınızın yanına örgü bardak altığı modellerinden örebilirsiniz. Mesela kağıt ipten bardak altlığı yapımı suplanın yanına çok yakışacak. Kordon ipten kolay supla yapımı ilginizi çekecek projeler arasında. Gelelim şimdi yine yapılışı kolay duruşu olay suplanın anlatımına.

Kağıt İpten Supla Nasıl Yapılır?

Çok sevilen satışı çok yapılan, yapılışı çok merak edilen supla modellerinin anlatımını hazırladık. Kendimize istediğimiz şekillerde kasnak kuruyor daha sonra bu kasnakları supla yapımında kullanıyoruz. Bu işi sürekli yapacaksak kasnakları ahşaptan hazırlayabilirsiniz.

İlk olarak farklı renklerde hazırlanmış suplaları inceleyelim.

Daha uzun kasnaklar hazırlayarak runner modelleri, kare suplalar da yapabilirsiniz. Tıpkı aşağıdaki modellerde olduğu gibi.

Kağıt İpten Supla Yapımı 16

Kağıt İpten Supla Yapımı 14

Kağıt İpten Supla Yapımı 9

Kağıt İpten Supla Yapımı 13

Son olarak videomuza geçip kağıt ipten supla yapımını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler