Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kordon İpten Kolay Supla Yapımı

Bu kez örgü ile değil yapıştırma tekniğiyle çok hoş bir supla yapacağız. Sofra düzeninde çok şık duran parçalardan biri. İlk olarak cam tabak, porselen tabak olarak hayatımıza girdi. Sonrasında örgü modelleri ve yapılışlarından, makrome modellerinden çeşit çeşit suplalar yaptık. Mesela kağıt ipten amerikan servis yapımı çok beğenilen çok yapılan projeler arasında. Kasnak üzerinde tutkal ve kağıt ip kullanarak yaptığımız kağıt ipten amerikan servis modellerinden. Supla yapımı için koton ipleri, penye ipleri de kullanıyoruz. Tığ işi örneklerle en güzel amerikan servis modellerini örüyoruz. Yuvarlak supla yapılışı 3 renkli iple çalıştığımız örgü modellerinden. Makrome dikdörtgen supla yapımı ise yine isminden de anlaşıldığı gibi makrome ipleriyle yaptığımız modellerden. Deniz kabuklarıyla, ahşap boncuklarla süslediğimiz incilerle süslediğimiz çok güzel modellerimiz var. Hepsine önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Şimdi kordon ipten kolay supa yapımını öğrenelim.

Kordon İpten Supla Nasıl Yapılır?

4 mm kordon iple hazırladığımız yepyeni bir supla örneği. Buna benzer şekilde hasır iple, halat iple şekil vererek hasır ip sepet modelleri hazırlamıştık. O zaman yapıştırma olarak değil dikerek parçaları birleştirmiştik. Daha sağlam olması açısından. Supla içinde yine aynı renk iple birleşim kısımlarında dikme işlemi yapabilirsiniz. Alt kasnak olarak plak kullanıyoruz. Tabi hepimizin evlerinde plaklar yok. Bunun yerine yuvarlak kartonları kesip kasnak olarak kullanabiliriz.

Kordon İpten Kolay Supla Yapımı

Supla dışında evimizin çeşitli yerlerinde alt mat olarak kullanabiliriz. Çay kahve makinelerinin altında, saksıların altında kullanabiliriz. Çok hoş duracaktır. 4 mm kordon ip, 5 mm yarım inciler kullanıyoruz. Sıcak silikon tabancası ve yapıştırıcı kullanacağız. Gelelim şimdi videodan kordon ipten kolay supla yapımını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler