Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Muhteşem Bir Örneğin Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden muhteşem bir model. Eğer örgülerinizde ağır modelleri kullanmayı seviyorsanız buraya bekliyoruz. Örgüde biraz profesyonelleşmiş olanlar için bir örnek. Örgüye yeni başlayanlar modeli çıkartmakta ve örmekte zorlanabilir. Eğer örgü örmeye yeni başladıysanız ve bu modeli örmek istiyorsanız biraz bekleyin. Biraz örgü örmeyi ilerlettikten sonra hemen videoyu açıp şişle muhteşem bir örneğin yapılışını izleyerek örün. Yine bir yabancı örgü modelleri videosu. Örgünün dili aynı olduğu için videonun sesini kısıp yada kısmadan ellerini takip ederek örebilirsiniz. Ben dil bilmediğim için yabancı kanallarda örgü modelleri videolarındaki örnekleri o şekilde yapıyoruz. Özellikle şiş örgüde. Tığ işi örgüde modeli görmem yeterli. Örneği çıkartabiliyorum. Ama şiş örgüde bazı modelleri çıkartamıyorum. Hele birde az sonra paylaşacağımız modelde olduğu gibi ağır bir örnek ise.

Örgü modellerini çıkartıp yapılışını öğrendikten sonra birçok modelde kullanabilirsiniz. Özellikle bebek örgülerinde. Battaniyeler, hırkalar, kazaklar, yelekler çok güzel olacaktır. Bebek örgü modellerinde bebek hırkaları ve bebek yelekleri örebilirsiniz. Kendinize veya çocuklarınıza düz bir kazak örüp kolların orta kısmında desen uygulaması yapabilirsiniz. Alize iple çeyizlik yelek modellerinde çok zarif durmazmı sizce. İp eğer çok ince olursa 2 kat yapabiliriz. Böylece ince ipi biraz daha kalınlaştırmış oluruz. Şişle muhteşem bir örneğin yapılışını öğrenmek istiyorsanız hemen 2. kısma geçelim.

Burgulu Baklavalar Örgü Modeli Yapılışı

Hem şemasını hem de videosunu hazırladığımız şişle muhteşem bir örneğin yapılışı. Kazaklarda, atkılarda, şapkalarda, yeleklerde ve daha birçok örgüde kullanabilirsiniz. Burgulardan çok güzel burgu deseni oluşturuyoruz. Daha sonra burguların içini burguları yaparken dolduruyoruz. Kenarlara fıstıklar kondurarak modeli tamamlıyoruz.

İlk olarak örneğin şemasına göz atalım.

Şişle Muhteşem Bir Örneğin Yapılışı 1

Sevdiğiniz birçok renkle modeli örebilirsiniz. Son olarak ise örgü nasıl örülür videodan izleyelim.

Şişle Muhteşem Bir Örneğin Yapılışı 2

Şişle Muhteşem Bir Örneğin Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler