Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Dikdörtgen Supla Yapımı

Makrome modellerinden yine güzel bir çalışma yapılışı hazırladık. Makrome dikdörtgen supla yapımı. Çeşitli renklerle pamuklu iplerle yapabiliriz. Makrome dikdörtgen supla yapımı için bugün yeşil renk kullanıyoruz. Sadece supla olarak değil makrome runner modelleri olarak da kullanabiliriz. Makrome runner nasıl yapılır daha önce farklı modellerini de paylaştığımız çalışmalardan. Mesela yaptığımız çalışmalardan boyutlarını ayarlayarak çeşitli örgülerde kullanabiliriz. Örneğin makrome paspas modellerinde kullanabiliriz. Mesela bardak altlığı modellerinde kullanabiliriz. İp kalınlıklarını da değiştirebiliriz. İp kalınlıklarında değiştirdiğimizde örgülerimizin boyutlarını değişecektir. Makromeden supla yapımı için sevdiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Koton ipler, kordon ipler, hasır iplerle de örebiliriz. Makrome supla modellerini videolu olarak hazırladık.

Makrome Supla Nasıl Yapılır?

Makrome modellerinden yeşil renklerle yapılmış temel düğüm teknikleri kullanılmış çok hoş bir model. Runner, amerikan servis, paspas gibi örgülerde kullanılabilir. Daha küçük yapılarak örgü servis ile örgü bardak altlıklarını takım olarak yapabiliriz. Makrome ipleri dışında penye ipleri de kullanabiliriz. Gerekli, uygun yerlere deniz kabukları, boncuklar ekleyebiliriz. Makromelere deniz kabukları çok yakışıyor.

Makrome Dikdörtgen Supla Yapımı 1

Makrome dikdörtgen supla yapımı video başlangıcında ip uzunlukları net olarak verilmekte. Videodan takip ederek kolay modeli çok rahat örebiliriz. Makrome örmeye yeni başlasak bile videodan yapabiliriz.

Makrome Dikdörtgen Supla Yapımı

Makrome Dikdörtgen Supla Yapımı 2

Modelimiz çok güzel duruyor. Yeşil rengi çok severim. Model basit ama gösterişli. Her renk ile yapıldığında çok güzel duracak. Şimdi birlikte yapılışını izleyelim.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/fanimacrame/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler