Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Askılı Bluz Yapılışı

Örgü modelleri ve yapılışlarından bugün makrome modellerinden bir anlatım var. Makrome askılı bluz yapılışı. Yaz kış kullanacağınız örgü askılı bluz modellerinden. Askılı bluz modellerini genelde tığ işi olarak veya şiş örgü ile örerdik. Bugün ise makrome ile örüyoruz. Ve anlatımını yabancı örgü modellerinden bir video ile hazırladık. Adımları takip ettiğinizde rahatlıkla örebilirsiniz. Zor düğümlerden oluşmuyor. Fileyi andıran çok şık bir görüntüsü var. Makromeleri genelde makrome duvar süsü, makrome çanta, makrome runner yapımında kullanıyoruz. Bugün ise kıyafet tasarlamada kullanacağız. Pamuk makrome ipi ile neler yapılır güzel bir galeri hazırlamıştık. Yine galeriyi inceleyerek yeni fikirler edinebilirsiniz. Anlatımlı yazlık bluz örgü modelleri için detaylara geçiyoruz.

Makrome Askılı Bluz Nasıl Örülür?

Makrome iplerini, pamuklu ipleri, penye ipleri kullanarak kendimize çok şık askılı bluzlar örebiliz. Birazdan güzel bir örneğin güzel bir modelin nasıl örüldüğünü öğreneceğiz. Videodaki ölçüler S/M için uyumlu. Üst ölçüler 50 cm, askısız uzunluk 35 cm, askılarla birlikte toplam uzunluk ise 48 cm. 2 mm kalınlığında pamuklu iplik kullanılmış. Yarnart makrome ipi tercih edilmiş. Ayrıca 45 x 45 cm yastık, 4,2  cm karton, makas, mezura, kağıt bant ve toplu iğneler gerekli olacak.

Makrome Askılı Bluz Yapılışı 3

Makrome Askılı Bluz Yapılışı 2

Makrome Askılı Bluz Yapılışı 1

İpler 4 adet 2,6 m – 4 adet 1, 6 m – 136 adet 1,3 m olacak şekilde hazırlayalım. Daha sonra videoyu izlemeye koyulalım. Çok güzel görünüyor değil mi. O halde anlatıma geçip makrome askılı bluz yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/CahmK6JoLCR/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler