Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Deniz Kabuğu Yapılışı

Makrome modellerinden çok hoş bir çalışma daha hazırladık. Ev dekorasyonunda kullanacağımız bir model hazırladık. Makrome deniz kabuğu yapılışı. Daha ince iplerle örerek makrome anahtarlık modelleri olarak örebilirsiniz. Duvar süslemeleri, dekor ürünleri olarak kullanabilirsiniz. Hediyelik fikirler olarak düşünebilirsiniz. Makrome deniz kabuğu yapılışı ev dekorasyonunuzda yaz süslemelerinde kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu takı kutusu yapımı olarak kullanabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda, bebek odası dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Makrome düğüm çeşitleriyle ördüğümüz deniz kabukları kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre boyutlarında değişiklik olacaktır. Küçük örmek istiyorsanız ince ipler  büyük örmek istiyorsanız kalın ipler tercih edebilirsiniz.

Makromeleri ev dekorasyonunda çok kullanıyoruz. Makrome puf modelleri, makrome duvar süsleri, makrome runnerler, makrome kırlent modelleri gibi birçok örgü örüyoruz. Makrome uçan balon duvar süsü yapılışı örüyoruz. Takılar yapıyoruz. Bileklikler yapıyoruz. Bugün deniz kabuğu yapacağız. Örmesi keyifli olacak. Hadi başlayalım.

Makrome Deniz Kabuğu Nasıl Örülür?

3 mm veya 4 mm pamuklu kordon iplerle örebilirsiniz. Modelde 3 mm kullanılmış. Makrome deniz kabuğu yapılışı için aşağıdaki ölçülerde ipleri hazırlayalım.

  • 4 x 75 cm ( 30 inc)
  • 4x 65 cm ( 26 inc)
  • 1 x 240 cm ( 95 inc)
  • 1 x 220 cm ( 87 inc)
  • 1x 200 cm ( 79 inc)

İplerimizi hazırlayalım ve aşağıdaki gibi bir deniz kabuğu örmeye başlayalım.

Makrome Deniz Kabuğu Yapılışı 1

Makrome Deniz Kabuğu Yapılışı 2

Makrome Deniz Kabuğu Yapılışı

Deniz kabuğumuzu renkli makrome ipleriyle ördüğümüzde de çok güzel olur. Hatta deniz kabuğunun üzerine inciler dikebiliriz diye düşünüyorum. Süsleyebiliriz. Makrome deniz kabuğu yapılışını örelim daha sonra hayal gücümüzü kullanarak süsleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler