Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Düğüm Çeşitleri

Makrome düğüm çeşitleri ile birçok çalışma yapabilirsiniz. Makrome bileklik modellerinde, makrome çanta modellerinde, makrome  duvar süslerinde, makrome yastık yapımında ve daha birçok çalışmada kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz modellerde kullanılan makrome düğüm çeşitlerinin yapılışlarını anlatan bir galeri hazırladık. Beğendiğiniz düğümleri istediğiniz çalışmalarda kullanabilirsiniz. Makrome ipinden yapılan tasarımların hepsinde kullanabilirsiniz. Bazı düğümler perdeye ve duvar süsüne çok yakışacak modeller. Kendinize bu düğüm çeşitleri ile elbiseler, tunikler, yeleklerde yapabilirsiniz. Makrome takı modelleri ve yapılışlarında da kullanabilirsiniz. Makrome ipinden duvar süsü yapımında da kullanabileceğiniz düğümler var galeride.

Düğüm Çeşitleri Örnekleri

Makrome düğüm çeşitlerinden oluşan çok güzel bir galeri. Basit düğümlerde var zor düğüm çeşitleri de var. Beğendiğiniz modelleri dilediğiniz çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Beğendiğim bazı düğüm çeşitleri var. Kendime bir perde örmek istiyorum. Ve bu düğümeleri perdede kullanmak istiyorum. Pamuklu makrome ipleri kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz renklerde. Veya krem – beyaz renklerde ipleri kendiniz boyayabilirsiniz. Aynı anda 2 rengi kullanarak çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Galeride 60 dan fazla düğüm çeşitleri var. Çanta yapabilirsiniz. Çanta askısı yapabilirsiniz. Bileklikler de çok güzel olacaktır. Uygun çalışmalara boncuklar ekleyebilirsiniz. Gökkuşağı renklerinde çalışmalar yapabilirsiniz. Genelde krem rengi ile yapılmış modeller görüyorum nette. 3 rengin bir arada kullanılarak yapıldığı makrome çanta görmüştüm. Pazar filesi modellerinden. Çok güzel olmuştu. Sizde çalışmalarınızı renklendirebilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan makrome düğüm çeşitlerini görelim.

 

Kaynak : https://tr.pinterest.com/pin/389068855289386894/

Benzer İçerikler
4 thoughts on “Makrome Düğüm Çeşitleri”
 1. Cumhuriye Pekcan dedi ki:

  Makrome yaparken iplerin boyu nasıl hesaplanıyor?Videolarin altına öcüleri yazarsanız daha anlaşılır olacak

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Şuan ölçüleri tam bende hesaplayamıyorum. Fazla yapıyorum o yüzden. Ama en kısa zamanda hesaplama ile ilgili güzel bir yazı hazırlayacağız. Takipte kalın.

 2. Elvan dedi ki:

  Basit örnekler için yapılacak olan işin bitmiş halinin 8 katı ip uygun.

  1. Melek dedi ki:

   Çok teşekkür ederiz Elvan Hanım bilgi için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler