Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

12 Farklı Boncuklu Makrome Deseni

Makrome modellerinden yeni düğümlerin yapılışını öğreneceğiz. 12 farklı boncuklu makrome deseni. Bu güzel desenlerle çok güzel kendin yap projeleri oluşturabiliriz. Makrome anahtarlık modelleri, makrome çanta modelleri, makrome duvar süsü modelleri yapabiliriz. İlk olarak malzemelerimizi hazırlamakla işe başlayacağız. Makrome ipi ve tahta boncuklar kullanacağız. Daha sonra yine temel makrome düğüm tekniklerini kullanarak yeni modellerin yapılışını öğreneceğiz. Makrome düğüm çeşitlerini boncuksuz olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca makromelere boncuk dışında deniz kabukları da çok yakışıyor. Modern makrome çalışmalarında kullanabilirsiniz. Makrome örgü teknikleriyle yapılabilecek çalışmalara göz atmak isterseniz pamuk makrome ipi ile neler yapılır hazırladığımız galeriye göz atabilirsiniz. Hazırsanız ahşap boncuk kullanarak yapacağımız düğüm tekniklerine geçelim.

Boncuklarla Makrome Modelleri Yapılışı

12 farklı boncuklu makrome deseni hazırladık. Yukarıda bu çalışmaları nerelerde kullanabiliriz biraz bahsetmiştik. Sizce başka hangi çalışmalarda kullanabiliriz. Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Ne kadar çok fikir paylaşımı yaparsak tasarımlarımız o kadar çeşitli olur.

12 Farklı Boncuklu Makrome Deseni

Öğreneceğimiz çalışmalar yukarıdaki çalışmalar. Bildiğimiz klasik düğümler kullanılarak örülüyor. Uygun yerlere boncuk ekliyor zaten güzel olan çalışmalarımızı daha güzel hale getiriyoruz. Makrome yeni başlayanlar için ve herkes için örülebilecek güzel düğümler için anlatıma geçiyoruz. Hazırsanız videoya geçelim ve yeni makrome düğümlerinin nasıl yapıldığını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler