Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Askı Yapımı

Fotoğraf makinesi askısı, kamera askısı, çanta askısı, kemer olarak kullanabileceğiniz bir çalışma hazırladık. Makrome askı yapımını birçok şekilde kullanabilirsiniz. Makrome düğüm çeşitlerinden istediklerinizi kullanabilir ve çok güzel askılar yapabilirsiniz. Modern makrome çalışmalarına sık sık değiniyoruz. En güzel modelleri ve yapılışlarını sizlerle paylaşıyoruz. Makrome örmesi kolay ve duruşu çok güzel, çalışması zevkli bir örgü. Kuru ağaç dallarına yapılan mokrome duvar süsleri çok güzel oluyor. Yakın zamanda bende yapacağım. Hatta perde yapmayı da düşünüyorum. Makrome toka modelleri ve yapılışını da inceleyebilirsiniz. Makrome lambader yapımı içinde istediğiniz düğüm çeşitlerini kullanabilirsiniz. Makrome saksılık yapımı en çok yapılan projeler arasında. Birazdan paylaşacağımız makrome askı yapımı da çok yapılan projeler arasında olacak. Hazırsanız başlıyoruz.

Makrome Askı Nasıl Yapılır?

Basit ama bir o kadar gösterişli makrome askı yapımı hazırladık. İstediğiniz boyda örebilir ve kullanabilirsiniz. Güzel bir kemer tasarlayabilirsiniz. Yada fotoğraf, kamera askısı yapabilirsiniz. Baklava dilimi makrome düğümü birçok farklı makrome çeşitlerinde de kullanılıyor. Ördüğünüz çantalara da askı olarak çok yakışacak. Makrome askısı için yapılışına geçelim.

 • 2 adet anahtarlık klipsi
 • 3 mm pamuklu makrome ipi
 • Makas

Makrome Askı Yapımı 4

Kullanacağımız makrome ipi kalınlığına göre ölçüler değişiklik gösterecektir. Rahat örmek için kapı üzerine elbise askısı tutturarak ipinizi, makromenizi burada örebilirsiniz. Yaklaşık 100 cm lik bir kamera askısı öreceksiniz 4 adet 3 mm kalınlığındaki ipten 65 cmlik ipler kesiyoruz. Eğer 120 cmlik bir kamera askısı yapacaksanız 3 mm pamuklu makromeden 73 cm ip kesiyoruz. Bilek için 2 mm pamuklu makromeden 4 adet 23 cm ip kesiyoruz.

Makrome Askı Yapımı

4 adet ipi aşağıda resimde gördüğümüz gibi anahtar klipsine takıyoruz. Örmeye başlıyoruz.

Makrome Askı Yapımı 1

Makrome Askı Yapımı 5

Makrome Askı Yapımı 6

İstediğimiz boylarda askılarımız hazır. Bence harika oldular. Sizde keyifle örebilirsiniz.

Makrome Askı Yapımı 3

Makrome Askı Yapımı 2

Makrome Askı Yapımı 7

Makrome Askı Yapımı 8

Makrome askı yapımını birde videodan izleyelim.

Kaynak : https://abeautifulmess.com/simple-macrame-camera-strap-tutorial/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Makrome Askı Yapımı”
 1. Sym dedi ki:

  Çok güzel çok teşekkürler fakar diğe klepsi ye nasıl bağlıyoruz keşke ony da gösterseydniz

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Yeni resimler ve video ekledim. Tekrar inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler