Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Lambader Yapımı

Modern makrome çalışmaları ile devam ediyoruz. Sırada makrome lambader yapımı var. Makromelerle yapılmış çalışmalara sıkça yer veriyoruz. Son zamanlarda makromeler hayatımızda yerini aldı. Bizde en güzel çalışmaları hazırlayıp sizlerle buluşturuyoruz. Makromeden lamba modelleri, duvar süsleri, çantalar gibi birçok çalışma var daha önce hazırladığımız. Bende ormana pikniğe dolaşmaya gittiğim zaman kuru ağaç dallarından topladım. Ev dekorasyonum için ağaç dalına makrome yapmak istiyorum. Makrome avize iskeleti ile avize yapımı da çok hoşuma gidiyor. Makrome lamba yapımı da yapacağım projeler arasında. Ama ne zaman sıra gelir bilemiyorum. Makromeden lamba modelleri evinize şıklık katacak. Makrome lambader yapımı ile avizelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Makrome Aydınlatma Yapımı

Hazır olarak aldığımız bir lambaderin dış kılıfını çıkartıyor ve iskeletini kullanarak yepyeni bir lambader yapıyoruz. Yapı marketlerde makrome lambader başlığı bulabilirsiniz. Nette de satış yapan siteler mevcut. Güvendiğiniz yerlerden alış veriş yapabilirsiniz. İkeadan alınmış bir lambaderi kullanarak yeni bir lambader yapacağız. Sizde eskiyen lambalarınızın iskeletini kullanarak yeni lambalar yapabilirsiniz. Biz normal klasik bir düğüm kullanacağız. Ama siz makrome düğüm çeşitlerinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Baklava dilimli düğüm çeşidi de lambadere çok yakışacaktır.

Makrome Lambader Yapımı

Makrome Lambader Yapımı 1

Malzeme olarak yukarıdakilerini kullanacağız. Pamuklu makrome 4 mm kalınlığında. Lambaderimizin iskeletini hazırladığımızda dış kılıfını takmıyoruz. Yapacağımız düğüm çeşidine göre iplerimizin uzunluklarını ve sıklığını ayarlayıp kesiyor ve üst kısma düğümle birleştiriyoruz.

Makrome Lambader Yapımı 2

Makrome Lambader Yapımı 3

İstediğimiz düğüm çeşidini kullanıyoruz. Burada sadece 1 ip spiral şekilde lamba etrafında döndürülmüş ve diğer ipler üzerinden dolandırılmış.

Makrome Lambader Yapımı 4

Makrome Lambader Yapımı 5

kaynak: https://practicalandpretty.com/macrame-lamp-hack/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler