Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Yaprak Bileklik Yapımı

Makrome modellerinden yeni çalışmayla devam ediyoruz. Sırada makrome yaprak bileklik yapımı var. Daha önce ördüğünüz bileklik modelleriyle birlikte kullanabilirsiniz. Makrome yaprak yapımını kolye, küpe, halhal modelleri olarak yapıp kullanabiliriz. Makrome yaprak modellerini birçok çalışmada kullanıyoruz. Duvar süsleri yapıyoruz. Anahtarlıklar yapıyoruz. Kuru ağaç dalına süslemeler yapıp kullanıyoruz. Bugün bileklik olarak kullanacağız. Eğer büyüklüğü sizi rahatsız ederse dana ince iplerle çalışabilir daha küçük yapabilirsiniz. Yapraklarla yaptığımız bir diğer çalışma kulak arkası küpe yapılışı. Yeni, değişik bir çalışmaydı. Makrome ipinden bileklik yapımıyla kulak arkası küpe modellerini takım olarak kullanabilirsiniz. Yaprakları toka yapımında da kullanıyoruz. Saç batları, tokalar, lastik tokalar örüyoruz. En güzel modellere, fikir edinecek örneklere makrome toka modelleri ve yapılışından ulaşabilirsiniz.

Makrome yaprak yapımıyla hazırladığımız bilekliğin aşamalarına geçelim.

Makrome Yaprak Bileklik Nasıl Yapılır?

Boncuktan bileklik, tığla ördüğümüz bilekliklerle veya çeşit çeşit makrome bileklik modelleriyle birlikte kullanacağımız farklı bir örnek. Yaprak yapımını daha önce birçok çalışmada tarifini paylaşmıştık. Abajurlar, lambalar yaptık. Tokalar, duvar süsleri yaptık. Aynı yapraktan şimdi bileklik yapacağız.

Makrome Yaprak Bileklik Yapımı 1

Makrome Yaprak Bileklik Yapımı

Yaprak bilekliği halhal olarak da kullanabiliriz. Tek başına veya farklı bileklik modelleriyle kullanıldığında nasıl güzel durduğunu görüyoruz. Şahmeran modelleri olarak da kullanabileceğimiz kolay örneklerden. Makrome bilekliğimizin son halini gördük. Sıra geldi nasıl yapıldığını öğrenmeye. Sizde yaptığınız bileklik modellerini bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler