Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome İpinden Bileklik Yapımı

Kalpli makrome ipinden bileklik yapımı hazırladık. Makrome ipiyle bileklik nasıl yapılır daha önce farklı modellerinde yapılışına değinmiştik. Bugün çok şık yeni bir model yapılışı daha hazırladık. Kalpli. Çok beğeneceksiniz. Yaz tatilinde, tatillerde çocuklarınıza öğretebilir hobi dünyasına yavaş yavaş giriş sağlayabilirsiniz. Çocuklar da çok sevecekler. Ders aralarında, oyun aralarında çocuklar bileklikleri örebilirler. Makrome modellerinden beğendiklerini yapabilirler. Makrome çiçek, makrome yaprak çok sevilen çalışmalardan. Yaş durumuna göre çocuklar yaprakları yapabilir anahtarlık olarak veya duvar süsü olarak çeşitli yerlerde kullanabilirler. Kendi yaptıkları çalışmaları daha çok sevecekler. Makrome bileklik nasıl örülür, nakış şekil verilir hadi izleyelim.

Makrome Bileklik Yapımı

İki renkli veya tek renkli olarak çalışacağımız harika bir bileklik. Sarılar, kırmızılar, yeşiller gibi birçok renkle örebiliriz. Kalp kısımlarına boncuk eklemesi veya resim eklemesi yapabiliriz. Deniz kabuğu ekleyebiliriz. Makrome bileklik malzemeleri için 1 mm kalınlığında polyester makrome ipliği kullanacağız. Seçtiğimiz renklerde iplerden 65 cm uzunluğunda 2 adet, 50 cm uzunluğunda 2 adet, 25 cm uzunluğunda 1 adet ip hazırlayarak örmeye başlıyoruz. Ayrıca malzeme olarak çakmak, cetvel ve makasa ihtiyacımız olacak.

Makrome İpinden Bileklik Yapımı 2

Makrome İpinden Bileklik Yapımı 1

Renk renk bileklikler çok şık duracaklar. Yakından görelim mi ?

Makrome İpinden Bileklik Yapımı 3

Makrome İpinden Bileklik Yapımı 4

Çok renkliler, çok güzeller. Eğer bilekliklerin nasıl örüldüğünü, nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen sizler için hazırladığımız videoya geçelim. İlk olarak yukarıda saydığımız malzemeleri hazırlayalım. İkinci olarak videoyu izleyelim. Kendimiz için çocuklarımız için hediyelik fikirler için renk renk bileklikler örelim.

Makrome İpinden Bileklik Yapımı

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler