Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Salıncak Nasıl Yapılır?

Makrome modellerinden muhteşem bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Evimize renk katacak binmek, sallanmak için yarışacağımız örgü salıncak modellerinden bir anlatım hazırladık. Sırada makrome salıncak nasıl yapılır anlatan güzel bir video var. Sizde bu yoldan çıkarak çok güzel makrome düğüm teknikleriyle salıncaklar örebilirsiniz. İsterseniz evinizin iç mekan dekorasyonunda isterseniz balkonda, terasta veya bahçede kullanabilirsiniz. Tabi açık havada kullandığımız zaman daha dikkatli kullanmak gerekir. Yağmurdan, yaştan, güneşten ip aşınacak, çürüyecektir.

Makrome Salıncak Nasıl Yapılır?

Daha önce çeşitli yöntemlerle salıncaklar yapmıştık. Kumaştan ve ahşap çubuklardan salıncaklar hazırladık. Plastik kasalardan salıncaklar yaptık. Araba lastiklerinden salıncak yaptık. Örgü modelleriyle de salıncaklar ördük. Mesela penye ipten salıncak yapımı ilginizi çekecek modeller arasında. Makromeden asılı hamak sandalye yapılışı hazırlamıştık. Yine salıncak ve hamak olarak kullanabileceğimiz ikisi bir arada modellerden. Yine kumaşları kullanarak salıncak dikmiştik. Şimdi ondan bahsedelim. Hamak salıncak yapımı adım adım resimlerle paylaşmıştık. Benimde kumaşlarım hazır. Yakın zamanda dikmeye başlayacağım. Bahçede, açık alanda kullanıma daha uygun çocukların çok seveceği salıncaktan bahsedelim. Plastik kasadan salıncak nasıl yapılır paylaştığımız diğer modellerden.

Makrome Salıncak Yapımı

5 mm kalınlığında pamuklu kordon, 4 adet 19 m,  6 adet 5 m, 12 adet 12 m, 19 adet 17 m, 6 adet 16m, 1 adet 50 m, 1 adet 16 m, 70 cm lik bir çember, sıcak silikon, şeffaf bant, 5 mm tığ, metre ve makas kullanacağız. Toplamda 735 m makrome ipine ihtiyacımız olacak. Yaklaşık 150 kg. Makrome salıncak malzemeleri bu şekilde. Temin ederek, hazırlayarak hemen salıncağı örmeye başlayabiliriz. Hamağın ölçüleri ise 150x 70 cm.

Makrome Salıncak Nasıl Yapılır? 1

Makrome Salıncak Nasıl Yapılır? 2

Salıncağımızın tamamlandığında nasıl durduğunu gördük. Son olarak videoya geçelim ve detaylarıyla makrome salıncak nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler