Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Parmak Arası Terlik Yapılışı

Yazlık örgü modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çok severek öreceğimiz ve çok severek kullanacağımız makrome parmak arası terlik yapılışı olacak. Kullanmadığımız parmak arası terliklerin tabanlarını kullanarak yepyeni örgü terlik modelleri, örgü sandalet modelleri örüyoruz. Kullanmadığımız ayakkabıların, terliklerini tabanlık olarak kullanıp üst kısmını tığ işi örgülerle, makromelerle yeni terliklere, ayakkabılara çevirebiliriz. Makrome parmak arası terlik yapılışı için beğendiğiniz düğüm tekniklerini kullanabilirsiniz.

Hazırsanız daha önce ördüğümüz örgü ayakkabı modellerinden bahsedelim. Mesela yine parmak arası terlik üzerine örülen örgü süslü terlik yapılışını inceleyebilirsiniz. Bez ayakkabıların üzerini örgü motiflerle kaplayabilirsiniz. Örneğin örgü motifli spor ayakkabı yapılışı sizlere fikir verecek. Yeni ürettiğiniz ördüğünüz örgülerde sizlere örnek verecek. Makrome terlik modellerinde pamuklu, merserize ve keten ipler kullanabilirsiniz. Yazlık örgü ayakkabı modelleri için hemen anlatıma geçiyoruz.

Makrome Sandalet Nasıl Örülür?

Makrome düğüm teknikleriyle örülmüş şahane bir terlik. Çeşit çeşit iplerle makrome parmak arası terlik yapılışını örebilirsiniz. Terlik yapımı için 2 mm kalınlığında saten iplik kullanıyoruz. Aynı kalınlıkta farklı bir iple de terliği örebilirsiniz. Ayrıca 1 çitf parmak arası terlik kullanacağız. Makas ve tutkal da gerekli olacak.

Terlik için 8 adet 200 cm, 12 adet 150 cm, 4 adet 100 cm, kenar kısmı bitirmek için (+/-) 25 cm ip gerekli olacak. Kullanılan terlik 37 – 38 numara için uygun.

Makrome Parmak Arası Terlik Yapılışı 3

Makrome Parmak Arası Terlik Yapılışı 1

Makrome Parmak Arası Terlik Yapılışı 2

Makrome Parmak Arası Terlik Yapılışı

Son olarak videoya geçiyoruz. Detaylı yapılışıyla makrome parmak arası terlik yapılışını öğreniyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler