Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Su Şişesi Kılıfı

Makrome modelleriyle devam ediyoruz. Sırada makrome su şişesi kılıfı yapılışı var. Örgü çanta modellerini dar ve uzun örerek su şişeleri için kılıflar örüyoruz. Çocuklar için erkekler için çok kullanışlı. Çanta taşımayı sevmeyenler için suyunu yanında eksik etmeyenler için çok kullanışlı çantalardan. Yazın suyu çok içiyoruz. Her zaman yeteri miktarda içmek lazım. Ama yazın daha çok su içiyoruz. Çok terlediğimiz için. Örgü modelleri ve yapılışlarından su şişesi taşıma çantası örmek isteyebilirsiniz. Tığ işi örgü modellerinden, şiş örgü modellerinden sevdiğiniz örneklerle çantalar örebilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız gibi makrome modelleri ile örebilirsiniz. Beğendiğiniz makrome düğüm teknikleri ile çantalar örebilirsiniz. Makromelere deniz kabukları ve tahta boncuklar çok yakışıyor. Süslemek için kullanabilirsiniz. Makrome su şişesi kılıfı için kullanabileceğimiz temel düğüm tekniklerinden daha önce bahsetmiştik. Önceki yazılarımıza ulaşarak hepsini inceleyebilirsiniz.

Makrome Su Şişesi Kılıfı Nasıl Örülür?

Kırlarda dolaşırken, ormanda gezerken yada çocuklar okula giderken ellerinde şişeyi taşımadan boyunlarına asarak çok rahat şekilde kullanacaklar. Çok rahat yürüyüşlerini yapacaklar. Şişe kılıfının boyutlarını tur sayılarını ayarlayarak küçük – büyük birçok şişeye göre örebilirsiniz.

5- 6 mm pamuklu makrome ipleri kullanabilirsiniz. Eğer elinizde farklı çeşitte iple varsa onları da kullanabilirsiniz. Videoda adım adım makrome su şişesi kılıfı örme şeklinden bahsedilmekte. 4 adet ipi keserek başlıyoruz. Küçük boy şişe için 3,30 m , orta boy için 4,27 m, büyük boy şişe için 5,24 m uzunluğunda ipler kesiyoruz. Kalan kısımları videodan takip ederek örebiliriz.

Makrome Su Şişesi Kılıfı 1

Makrome Su Şişesi Kılıfı

Makrome Su Şişesi Kılıfı 2

Makrome Su Şişesi Kılıfı 3

Çok güzel görünüyor değil mi. Şimdi tüm ayrıntıları ile videodan yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://www.instagram.com/rockmountainco/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler