Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Puf Kılıfı Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonunda makromeleri sıkça kullanıyoruz. Bugün ise elimizde hazır olan hazır bulunan pufları yeniliyoruz. Üzerine çok güzel çok sevdiğimiz makrome düğüm teknikleriyle makrome puf kılıfı örüyoruz. Makrome modellerinde evimiz için çok güzel çalışmalar yapmıştık. Makrome duvar süsleri, makrome kapı süsleri, makrome runnerler gibi. Makrome modellerinde sizde sevdiğiniz çalışmaları eviniz için veya hediyelik fikirler olarak yada satış için yapabilirsiniz. Örgü puf modellerinin yanında makrome kırlent kılıfı da örebilirsiniz. Makrome koltuk kenarı kumandalık yapımı yine hoşunuza gidecek projeler arasında. Hazırsanız hemen makrome puf nasıl örülür öğrenme aşamalarına geçelim.

 Makrome Puf Kılıfı Yapılışı

Makromeden yine harika bir çalışma. Puf kılıfı örüyoruz. Evimizdeki pufları yeniliyoruz. Puf kılıfı için evimizle uyumlu renkte pamuklu makrome ipleri kullanıyoruz. Aynı zamanda penye ipler veya kalın koton ipler de kullanabiliriz. Aynı şekilde örerek ve alt kısmını tamamlayarak makrome puf yapımına da çevirebilirsiniz. İçine o zaman astar geçirip elyafla doldurmanız gerekir.

Makrome Puf Kılıfı Nasıl Yapılır?

Pufumuzu tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Çeşitli kalınlıkta makrome ipleriyle elinizde bulunan puflara uygun kılıflar örebilirsiniz. Ayrıcı tabure kılıfı olarak da düşünebilir örebilirsiniz. O şekilde de tamamladığınızda tabureleriniz modern bir görünüme sahip olacak. Şimdi adım adım makrome puf kılıfı nasıl yapılır öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler