Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Duvar Süsü Basit

Makrome modellerinden güzel bir çalışmayla devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğiniz duvarlarınızı süsleyecek adım adım resimli ve videolu olarak tarifini hazırladık. Her iki şekilde izleyerek, inceleyerek yapabilirsiniz. Makrome duvar süsü basit modeli her renk iple her kalınlıkta iple yapabilirsiniz. Tabi iplerin kalınlıkları değiştiğinde duvar süsü modellerinizin boyutları da değişecektir. Makrome iplerini birçok çalışmada kullanıyoruz. Mesela bileklikler, takılar, makrome runner modelleri, makrome saksılıklar, makrome paspas modelleri, makrome çanta modelleri, makrome supla modelleri örüyoruz. Burada tüm çalışmalara yer vermek çok zor. Birkaç modelimize değinelim. Sonrasında yeni tarifimize geçelim. En güzel örgülerden biri makrome terlik modeli.  Eskiyen terlikleri yenilemek için güzel bir proje. Makrome çiçeklik yapımı hem kasnak hem de çiçeklik olarak kullanacağımız fikirlerden. Ev dekorasyonumuza renk katacak en güzel çalışmalara bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Gelin şimdi makrome duvar süsü yapılışına geçelim.

Makrome Duvar Süsü

Makrome duvar süsü basit güzel bir model yapılışını hazırladık. Püsküllerin boyutlarını, duvar süsünün boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hatta tahta boncuklar ekleyebilirsiniz. Makromelere çok yakışıyor. Kuru ağaç dallarına, ahşap çubuklara makrome düğüm tekniklerinden modeller hazırlayabilirsiniz.

Makrome Duvar Süsü Basit 2

Malzeme olarak 30 cm ağaç dalı kullanıyoruz. Pamuklu makrome ipi kullanıyoruz. Modelde 5 mm tercih edilmiş. Tahta boncuklar, değerli boncuklar kullanıyoruz. Metre ve makas kullanacağımız diğer malzemelerden.

İlk olarak 3,5 m uzunluğunda 16 iplik ve 0,5 m 1 adet ipi keselim. 0,5 ipi asmak için kullanacağız. Diğer ipleri ağaca düğüm atarak birleştirelim.

Makrome Duvar Süsü Basit 3

Makrome Duvar Süsü Basit 4

Makrome Duvar Süsü Basit 1

Makrome Duvar Süsü Basit 5

Resimlerle tarifini inceledik. Şimdi videolu olarak bakalım.

Makrome duvar süsünde kullanılan düğümlerin nasıl yapıldığını izledik. Şimdi duvara astığımızda nasıl duracağına bakalım.

Makrome Duvar Süsü Basit 6

Makrome Duvar Süsü Basit

Kaynak : https://gewoonhanne.nl/2020/05/21/diy-beginner-macrame-hanger/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler