Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Çiçeklik Yapımı

Modern makrome çalışmalarıyla devam ediyoruz. Sırada alışılmışın dışında bir makrome çiçeklik yapımı örneği var. Makrome modellerinde kasnak üzerine küçük çiçekler için yapıyoruz. Sukulentler, kaktüslar için kullanabilirsiniz. Suda yetişen bitkiler için kullanabilirsiniz. Yapay çiçeklerle kullanabilirsiniz. Çok şık duruyor. Duvarda asılı harika makrome kasnak yapımı. Benzer modelleri kuru ağaç dalına makrome olarak da düşünebilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Bildiğimiz her zaman kullandığımız klasik makrome düğüm tekniğiyle yapıyoruz. İlk defa makrome örecek arkadaşlarımız da rahatlıkla yapabilirler. İlk öğrendiğimiz düğüm şeklinden oluşuyor.

Makromelerle çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Gerek ev dekorasyonunda gerek kullandığımız aksesuarlarda makrome kullanmayı seviyoruz. Mesela sofra düzeni için makrome amerikan servisler yapıyoruz. Banyolar için makrome paspas modelleri yapıyoruz. Yine ev dekorasyonunda makrome kırlent modellerini kullanmayı seviyoruz. Makrome avize iskeleti ile avize yapımında çeşitli desenleri kullanıp dekorasyonumuza renk katıyoruz.  Duvarlarımızda makromeyi kullanıyoruz. Yuvarlak kasnak, yıldız kasnak gibi çiçekli makrome duvar süsü örneklerini örüyoruz.

Makromede aksesuar olarak ise makrome bileklikler, makrome tokalar, makrome çantalar kullanmayı çok seviyoruz. Halhallar örüyoruz, kolyeler yapıyoruz kendimize. Bugün evimizde duvarları süsleyecek makrome çiçeklik yayımından bahsedeceğiz. Hazırsanız aşamalara geçelim.

Makrome Çiçeklik Nasıl Yapılır?

30 cm bir kasnak, 4 – 4,5 mm pamuklu iplik, 6 cmlik ahşap halkalar kullanarak çok güzel bir çiçeklik yapacağız. Makrome çiçeklik yapımı evimize şıklık katacak. Dekorasyonumuzu renklendirecek.

Makrome Çiçeklik Yapımı 1

Çiçekliğin yapımında kullanacağımız malzemeler yukarıdaki gibi. Etrafımızdan temin edebileceğimiz malzemelerden oluşuyor. Daha önce makrome ördüysek kalan malzemelerimiz yeterli boyutlarda, ölçülerdeyse bu çalışma için kullanabiliriz.

Makrome Çiçeklik Yapımı 3

Makrome Çiçeklik Yapımı 6

Makrome Çiçeklik Yapımı 4

Makrome Çiçeklik Yapımı 5

Makrome Çiçeklik Yapımı 2

Makrome Çiçeklik Yapımı

Makrome çiçeklik yapımının bittiğinde nasıl göründüğünü yakından inceledik. Şimdi yapılışını izleyelim.

 

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler