Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Perde Bağı Yapımı

Makrome örneklerinden güzel bir çalışma daha hazırladık. Makrome perde bağı yapımı. Beğendiğiniz makrome düğüm tekniklerinden perde bağı modelleri yapabilirsiniz. Makrome perde askısı modelleri şık evlerinize şıklık katacak. Perde bağlarında çok güzel örnekleri paylaşmıştık daha önce. Tığ işi örnekler, tığ işi kenar oyası modellerinde örgü perde bağı modelleri ilginizi çekecek modellerden oluşuyor. Amigurumi perde tutucu tavşan çocuk odalarında en çok kullanılan modellerden. Perde bağı modellerinde inciler, boncuklar, tahta boncuklar, deniz kabukları gibi aksesuarları da kullanabilirsiniz. Makromeden perde bağı örerken aralara boncuk ve deniz kabukları eklemesi yapabilirsiniz. Makrome püskül yapımını eklediğinizde yine boncuklarla taçlandırabilirsiniz. Eğer hazırsanız makrome perde bağı yapımına geçelim.

Makrome Perde Bağı Nasıl Örülür?

Makromeden klasik düğümlerden bir tanesi. Duvar süslerinde, paspaslarda, kırlentlerde, tokalarda birçok çalışmada kullanıyoruz. Baklava dilimin orta kısmına deniz kabuğu yada ahşap boncuk çok yakışır. Perdenizle uyumlu aksesuarlardan kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Makrome Perde Bağı Yapımı

Perde bağının yapımında 3 mm pamuklu iplikten 11 adet 270 cm uzunluğunda ip hazırlıyoruz. 1 adet 3 mm pamuklu ipten 370 cm uzunluğunda ip, 70 cm uzunluğunda 1 adet ip, 2 cm 1 adet ahşap boncuk ve makas kullanacağız. Makrome perde bağı yapımı bittiğinde nasıl durduğunu gördük. Malzeme listemizi saydık. Eğer hazırsanız nasıl örüldüğünü izlemeye geçelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler