Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Renkli Makrome Çiçek Yapımı

Makrome modellerinden harika bir çalışmayla devam ediyoruz. Sırada iki renkli makrome çiçek yapımı hazırladık. Makromede dekorasyon ürünlerinizde kullanabilirsiniz. Çok güzel tokalar yapabilirsiniz. Makrome duvar süsü modellerinde kullanabilirsiniz. Kuru ağaç dalına makrome çalışmalarında çiçeklerle yapılmış örnekler var. İki renkli makrome çiçek yapımını o çalışmalarınıza katabilirsiniz. Makrome çiçek modeli yapılışı zor gibi görünse da adımları takip ettiğinizde kolaylıkla ilerleyeceğiniz modellerden olacak. Makromelerle çiçekleri birleştirerek harika modeller, tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz. Mesela makrome gül nasıl yapılır inceleyebilir nasıl çalışmalarda kullanabilirsiniz fikir edinebilirsiniz. Daha önce paylaştığımız ince ipler kullandığımız makrome çiçek yapımını kalın iplerle de çalışabilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Birkaç farklı tasarlanmış örgü çiçek modellerini bir çalışmada kullanabilirsiniz.

İki Renkli Makrome Çiçek Nasıl Örülür?

Makrome çiçek modellerini her kalınlıkta iple örebilirsiniz. Farklı kalınlıkta iplerle ördüğümüz çiçeklerin sadece boyutları değişecektir. İnce iplerle örüldüğünde küçülecek kalın iplerle örüldüğünde büyüyecektir. Ortasında sarı tohumları, kenarında krem ve pembe tonlarında yapraklarıyla yepyeni harika bir çiçek. Daha ince iplerle örülerek toka olarak, broş olarak kullanılabilir. Makrome anahtarlık modelleri olarak kullanılabilir.

İki renkli makrome çiçek yapımında 3 katlı 3 mm pamuklu iplik kullanılmış. Çiçeğin boyutları bu boyutlarda iplikle 14 cm civarında olmuş.

İki Renkli Makrome Çiçek Yapımı

İki Renkli Makrome Çiçek Yapımı 1

Çok güzel görünüyor değil mi. Şimdi tüm detaylarıyla çiçeğimizin nasıl örüldüğünü izleyelim.

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “İki Renkli Makrome Çiçek Yapımı”
  1. MONTISCI dedi ki:

    Superbe travailles, félicitations

    1. Ayşe dedi ki:

      merci :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler