Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Anahtarlık Yapılışı

Son zamanlarda makrome iplerini çok kullanır olduk. Makrome duvar süsü modellerinde, makrome anahtarlık yapılışında ve daha birçok çalışmada kullanıyoruz. Bugünde hem resimlerle hemde videolu olarak temel düğüm tekniklerinden oluşan renkli iplerle örülmüş makrome anahtarlık tarifi var. Bu modeli farklı çalışmalarınızda da kullanabilirsiniz. Makrome anahtarlık kancası olarak da  1 -2 model var. Beğendiklerinizi kullanabilirsiniz. Elinizde olan halkalar varsa onları da anahtarlık yapımı için kullanabilirsiniz. Örgü anahtarlık modelleri olarak farklı çalışmalara da yer veriyoruz. Anahtarlık yapımı için keçeleri kullanabilirsiniz. Keçe baykuş anahtarlık yapılışı güzel bir model mesela. Amigurumi noel baba anahtarlık da beğeneceğiniz modeller arasında. Şimdi ise makrome anahtarlık modellerinden basit bir teknik var. Makrome çalışmalarına yeni başlayanlar hemen yapacaklardır. Ve bir günde kim bilik kaç anahtarlık yapabilirler.

Makrome Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Malzeme olarak tabi ki makrome iplerini kullanıyoruz. Eğer elinizde penye ipler varsa onları da kullanabilirsiniz. Pamuklu makromeler ile örüyoruz anahtarlığımızı. Ve anahtarlık kancasına ihtiyacımız olacak. Ve makas – tarak gerekli olacak. Eğer kişiye özel anahtarlıklar çalışacaksanız modellerdeki gibi ahşap harfler de kullanabilirsiniz. Makrome anahtarlık yapılışını özel günlerinizde hediye olarak da verebilirsiniz. Bebek hediyesi, düğün – kına – söz hediyesi gibi. Az önce malzeme listemizi saymıştık. Yavaş yavaş başlayalım anahtarlığı örmeye.

Makrome Anahtarlık Yapılışı

Düğümü atarken hep aynı yönde atıyoruz. Hep sağdan veya hep soldan. Eğer bir sağdan bir soldan yaparsak diğer makrome düğüm tekniklerini yapmış oluruz.

Makrome Anahtarlık Yapılışı 1

Makrome Anahtarlık Yapılışı 2

Makrome Anahtarlık Yapılışı 3

Makrome Anahtarlık Yapılışı 4

Makrome Anahtarlık Yapılışı 5

Makrome Anahtarlık Yapılışı 6

Makrome Anahtarlık Yapılışı 7

Belki resimlerden tam anlaşılmamış olabilir. Dilerseniz videoda izleyelim bu düğümün nasıl yapıldığını.

Ve anahtarlıklarımızın son haline bir göz atalım. Çok güzel oldular. Basit ve güzel.

Makrome Anahtarlık Yapılışı 8

Makrome Anahtarlık Yapılışı 9

Makrome Anahtarlık Yapılışı 10

Makrome Anahtarlık Yapılışı 11

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler