Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anahtarlık Yapımı

Kalan ipleri değerlendirmek için çok güzel bir proje hazırladık. Anahtarlık yapımı. İstediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz. Çok sevdiğimiz ve birçok modele yakıştırdığımız bir örnek. Amigurumi anahtarlık modellerinden daha önce bahsettik. Aralarında süper örnekler var. Tığ işi anahtarlık modellerinden birbirinden güzel modeller var. Örnek alacağınız modeller var. Amigurumi noel baba anahtarlık çeşitli süslemelerde de kullanabileceğiniz bir model. İnstagram logo anahtarlık yapılışı da çok seveceğiniz modeller arasında yerini alacak. Sık iğne ile yapılan kolay bir anahtarlık yapımı. Anahtarlık yapımını sizlere şemalı olarak hazırladık. Çok sevdiğimiz bir motif demiştik. Hanım dilendi bey beğendi motifinden bir model. Şallarda, battaniyelerde, hırkalarda, yeleklerde çok kullandığımız örneği şimdi de örgü anahtarlık modellerinde kullanıyoruz. Hadi başlayalım tarife.

Anahtarlık Nasıl Örülür?

Elinizde olan iplerle örebilirsiniz. Modelde kullanılan iplerden de bahsedeceğiz. Daha önce ördüğünüz örgülerden artan ipleriniz varsa renk renk anahtarlıklar örebilirsiniz. Arkadaş ziyaretlerinde ördüğünüz anahtarlıkları hediye edebilirsiniz. Birazdan motifin şemasını sizlerle paylaşacağız. Motif büyük bir motif şeması. Ama sizler anahtarlık yapımı için 2 tur yapmanız gerekiyor. Daha sonra 1 tur sık iğne yapıyoruz. Motifleri birbirine ekledikten sonra da güzel ve kolay bir kenar oyası ile tamamlıyoruz.

Modelde aşağıdaki marka ipler kullanılmış. Siz elinizde olan ipleri de kullanabilirsiniz.

Anahtarlık Yapımı

Anahtarlık yapımında kullanacağımız şema aşağıdaki gibidir. Sadece 2 turu örüyoruz.

Anahtarlık Yapımı 3

Ve anahtarlığı istediğimiz renk ile örüyoruz. Motifleri birbirine sık iğne ile birleştiriyoruz. Arka ilmeklere batarak. İşte anahtarlığımızın son hali.

Anahtarlık Yapımı 1

Anahtarlık Yapımı 2

Kaynak : https://www.wolplein.nl/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler