Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Noel Baba Anahtarlık

Çok güzel bir tarif. Çok sevimli. Yeni yılda sevdiklerinize hediyelik fikirler düşünenler içinde güzel bir model. İster örgü anahtarlık modelleri olarak, ister örgü broş modelleri olarak ister de örgü buzdolabı süsü olarak örebilirsiniz. Çok kullanışlı. Yeni yılda konsepti ile devam edersek geçtiğimiz günlerde sizlere örgü ağaç yapımından bahsetmiştik. Noel babanın yanına örebilirsiniz. Yine önceki tariflerimiz arasında amigurumi noel baba free pattern var. O tarifte sakalları aşağıda paylaşacağımız videodaki örnekteki gibi yapabilirsiniz. Noel baba demişken amigurumi ren geyiği yapılışını da unutmayalım. Yanına güzel bir örgü geyik tarifi yakışır. Birçok şekilde kullanacağınız amigurumi noel baba anahtarlık yapılışına geçiyoruz. Hazırlayın malzemeleri.

Örgü Anahtarlık Yapımı

Hemen gerekli malzemeler ile başlıyoruz. Amigurumi noel baba anahtarlık için 4 adet ip gerekli. Ten rengi, beyaz ve kırmızı. Ve ana kuzusu ip. 3 mm tığ ve makasa da ihtiyacımız olacak. Diğer malzemelerimiz iğne, iplik, anahtarlık klipsi, amigurumi emniyetli göz veya siyah boncuk, elyaf. Başlıyoruz.

Amigurumi Noel Baba Anahtarlık

Öncelikle iki parçadan oluşuyor noel babanin yüzü. Öncelikle yüz kısmı için ten rengi ip ile yarim daire seklinde motif yapıyoruz. Kenarlarına popcorn calışması yaparak saç ve sakalları yapıyoruz beyaz iple. Yüz için sihirli halka içine 6 sık iğne ve 2. Sırada 6 sık iğne olarak burun hazırlıyoruz 2 sırada bitirip yüzün ortasına dikiyoruz. Gözleri orantılı bir şekilde burunun üst yan kısımlarına dikip burunun hemen altına 3 kat beyaz ipi ortalayarak dikiyoruz. Bıyığın altına kırmızı iple dudak yapıyoruz. Arka kısımda ise sihirli halka içine 6 sık iğne yaparak her sırada artırma işlemi yapıyoruz iki parça birbirine eşit büyüklükte olduğunda kenarlardan dikiyoruz ve içini dolduruyoruz. Kırmızı iple şapkayı da yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

Amigurumi Noel Baba Anahtarlık 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler