Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Ayı Tarifi

Kısa şortu ile sevimli, masum amigurumi ayı tarifi var sırada. Amigurumi örmeye yeni başlıyorsanız önce amigurumi ipi nasıl olmalı yazımızı inceleyerek başlayabilirsiniz. Daha sonra amigurumide ve birçok örgüde kullandığımız başlangıç olan videolu sihirli düğüm nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Sonda diğer teknikleri inceleyerek amigurumi örmeye başlayabilirsiniz. Önce ipinize karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra tığ nasıl olmalı. Nako pırlanta için, lanaso alara için 2.5 mm tığlar kullanabilirsiniz. İpinizin kalınlık ve inceliğine göre tığ ölçülerinizi belirleyebilirsiniz. Ben daha önce amigurumi ayıcık bombo yapımı için lanaso alaranın gri renkli ipini kullanmıştım. Keçe olarak da mavi ince keçe kullanmıştım. Çok tatlı olmuştu. Yaklaşık 36 cm civarında bir oyuncak. Kullanacağınız iplerde oyuncakların boyutlarını değiştirecektir. Hazırsanız geçelim Amigurumi ayı tarifine.

Amigurumi Ayı Yapımı

Pamuklu ipler, akrilik iplerle örebilirsiniz. Modelde anlatılan iplerle ördüğünüzde amigurumi ayı tarifinin boyutları 28 cm civarında oluyor. Pamuklu iple ve 2.5 mm tığla örülmüş bir oyuncak. Ben amigurumi oyuncaklarım için boncuk elyaf kullanıyorum. Elinizde düz elyaflarınız varsa onları da kullanabilirsiniz. Amigurumi yapımı için küçük çocuklara örüyorsanız % 100 pamuklu iplik kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Amigurumi Ayı Tarifi

Oyuncağımız bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Şimdi baştan sona ayrıntıları ile nasıl yapılıyor izleyelim. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler