Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ağaç Yapımı

Örgü ağaç yapımıamigurumi oyuncaklarınızla birlikte kullanabilirsiniz. Örgü anahtarlık modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Örgü broş modelleri yapılışında kullanabilirsiniz. Tarifi detaylı bir şekilde videoda yer alıyor. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Daha önce çam ağacı örgü örneğinden bahsetmiştik. Mesela video anlatımlı amigurumi çam ağacı yapımı çok güzel bir model. Üzerine boncuklar da dikebilirsiniz. Krokodil örgü amigurumi çam ağacı yapımı ise farklı bir teknikle yapılan bir ağaç. Daha kolay olsun isterseniz sık iğne tekniği ile yapılmış olan örgü ağaç yapımı örüp dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Amigurumi Çam Ağacı Yapımı

Üzeri boncuklarla süslenmiş çok güzel yeni yılı, karı andıran bir ağaç. Örgü ağaç yapımını örgü anahtarlık örnekleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Hatta yeni yılda sevdiklerimize hediye etmek içinde çok güzel bir fikir. Örgü ağaç yapımında 1 adet yesil ip, (yeşilin istediğiniz tonunu kullanabilirsiniz.), 3 numara tığ, makas, renkli boncuklar, iğne ve iplik gerekli. Ve boncuk elyafEğer anahtar olarak yapmak istiyorsak ayrıca anahtarlık aparatı gerekli.

Ön ve arka olmak üzere iki parça halinde çaliştim ve kenarlarından sık iğneyle birleştirdim. Bu şekilde çok fazla zaman harcamadan ve yeni öğrenen hanımlarında kolay bir şekilde yapabileceğini düşündüm. 19 zincir üzerine 18 tane sık iğneyle başlayıp her sırada eksiltme yapıyoruz. 8 sık iğne olana kadar bu işlemi tekrar edip kenarlardan 5 zincirle arttırma işlemi yapıp 7 sık iğneye kadar yine eksiltme işlemi yapıyoruz. 7 sık iğne olan sıranın her iki kenarına 3 zincir çekerek çam ağacı görüntüsünü tamamlamak için 3. katını da yapıyoruz. Ve tek ilmek kalana kadar eksiltme işlemi yapıyoruz. Sadece tek parça üzerinde boncuklarla süsleme yapıp her iki kenarını birleştiriyoruz içine boncuk elyaf doldurunuz birleştirme işlemi yaparken. Çam ağacımız hazır. Örmek isteyenlere kolay gelsin.

Örgü Ağaç Yapımı

Örgü Ağaç Yapımı 1

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler