Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı

Artık ipleri değerlendirmek için projeler mi arıyorsunuz. İşte sizlere çok güzel bir proje. Örgü kuş yapımı yapıyoruz. Tığ işi kuş yapımı aşamalarını sizlere adım adım vereceğiz. Amigurumi modellerine daha önce farklı şekilde yapılmış kuş desenleri eklemiştik. Keçeden de kuşlar yapmıştık. Şimdi anlatacağımız kuşu istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Örgü süsleme sanatında kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuzda, perde bağı modelleri olarak kullanabilirsiniz. Yelekleri, hırkaları, bebek battaniyesi süsleme olarak kullanabilirsiniz. Bir şapka üzerine de örüp ekleyebilirsiniz. Tığ işi amigurumi kuş yapımını istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kuş olarak çok sevimli baykuşlarımız da var. Amigurumi baykuş yapımından bu tarife ulaşabilirsiniz. Şimdi hazırlayın iplerinizi tığ işi örgü kuş yapımı yapıyoruz.

Tığ İşi Örgü Kuş Nasıl Yapılır?

Tığ işi örgü kuş yapımında daha önce ördüğünüz örgülerden kalan iplerinizi kullanabilirsiniz. Pamuklu , merserize ipler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız iplere uygun tığlar. Modelde merserize ip ve 3,5 mm tığ kullanılmıştır. Hazırsanız başlıyoruz.

20 zincir çekerek başlıyoruz ( 18 +2). 3. zincir üzerine aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Devam ederek 3 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki ilmeğe aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. Kaldığımız yerden devam ederek 11 trabzan yapıyoruz. Son kalan ilmeklere tekli trabzan yapıyoruz.

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 18

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 19

İpliğin rengini değiştirip ipi sabitliyoruz. Sabitleme işini trabzan ile başladığmız kısımdan yapacağız. 3 zincir çekip devam ederek 5 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki ilmeğe aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. Son ilmeğe kadar her ilmeğe 1 trabzan yapıyoruz. Son ilmeğin içine aynı yere 2 trabzan, 1 ipe 2 kez ip dolayarak trabzan yapıyoruz. Baştan sonra yaptığımız işlemi renk değiştirerek bir kez daha yapıyoruz.

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 20

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 21

İpliğin rengini değiştiriyoruz. Resimdeki gibi sırasıyla 1 tekli trabzan, aynı yere 2 trabzan, 4 kez aynı yere tığa 2 kez ip dolayarak trabzan, 1 tığa 2 kez ip dolayarak trabzan, aynı yere 2 trabzan, 1 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne, 1 ilmek kaydırma ile bitiriyoruz.

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 22

Aynı şekilde 1 parça daha örüyoruz.

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 23

Kuşun kafası için sihirli halka içine 10 tekli trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak tekli trabzan yapıyoruz. 2 parça örüyoruz.

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 26

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 27

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 28

Kanat için sihirli halka içine 2 zincir çekip 3 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 trabzan yapıyoruz. Diğer turda ise bir ilmeğin üzerine 2 traban 1 ilmeğin üzerine 1 trabzan yapıyoruz. Son turda ise kanadın üst kısmı için 3 zincir çekip ilmek kaydırma ile batıyoruz. Diğer kısımları için resimdeki gibi sık iğne yapıyoruz.

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 29

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 30

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 31

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 32

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 33

Tığ İşi Örgü Kuş Yapımı 34

Ve aşağıdaki adımları takip ederek bütün parçaları birleştiriyoruz.

Eğer tığ işi gaga yapmak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Ve sevimli minik kuşlar hazır.

Kaynak : http://rubyandcustard.com/free-stuff/crochet-bird-free-pattern/

http://www.liveinternet.ru/users/fler-d-orang/post302632855/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler