Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Örgü Saç Yapımı

Amigurumi bebekleriniz için yapacağınız bir saç modeli daha. Amigurumi örgü saç yapımı. Beğendiğiniz iplerle bu tekniği uygulayabilirsiniz. Tabi farklı amigurumi saç yapımı tekniklerimiz de var. Daha önce bahsettiğimiz tekniklerinizi de örgü bebek modellerine uygulayabilirsiniz. Biraz daha önce yaptığımız amigurumi örgü saç yapımından bahsedelim. Amigurumi peruk yapılışı için aldığımız amigurumi sentetik saç dikimini göstermiştik. Yapıştırarak da yapabilirsiniz. Örerken de birleştirebilirsiniz. Yine yün ipten saç nasıl yapılır diğer projelerimiz arasında. Uyguladığımız teknikle çok güzel bir saç oluyor. Oyuncak bebek saçı yapımı için ince ipler, kalın ipler kullanabilirsiniz. Katlı ipler kullanabilirsiniz. Katlarını açabilirsiniz iplerin. Ebruli doğal saç rengine yakın iplerle de çok güzel oluyor. Kendinden geçişli ipler saça boya yapılmış gibi duruyor. Yine bebekleriniz için geçişli ipleri de kullanabilirsiniz.

Amigurumi Bebek Saçı Nasıl Yapılır?

Amigurumi severler için güzel bir teknik. Bazen bebeği öreriz ve nasıl bir saç yapsak diye, saç nasıl yapılır diye düşünürüz. Oysa bazı teknikler oldukça kolay. Amigurumi örgü saç yapımı da kolay tekniklerden biri. Umarım bu teknik hoşunuza gider. Saç uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Amigurumi bebek saçı yapımı için iğne, iplik, makasa ihtiyacımız olacak. Tabi birde ördüğümüz bebeğe. Toplu iğneleri unutmayalım. Dikmek için yine yapacağımız saçla aynı renkte iplik kullanıyoruz. Dilerseniz adım adım nasıl yapıldığını görelim.

İp üzerine düğüm ile tutturduğumuz saçları iğne ve iplikle kafaya dikiyoruz ve peruk şeklini veriyoruz. Aynı teknikle yapılmış birkaç amigurumi bebek görelim. Amigurumi örgü saç yapımını tüm bebeklerinize uygulayabilirsiniz.

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/kak-sdelat-volosyi-kukolke-amigurumi/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler