Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Baykuşlu Uyku Bandı Yapımı

Örgü uyku bandı nasıl yapılır daha önce güzel bir modelin yapılışından bahsetmiştik. Şimdi kolay bir teknikle ve birçok farklı örneğe uyarlayacağınız bir model hazırladık. Örgü baykuşlu uyku bandı yapımı. Tığ işinden zincir çekmeyi ve sık iğne yapmayı biliyorsanız bu uyku bantlarını kolayca örebilirsiniz. Amigurumi tekniği ile yani sık iğne ile örüyoruz. Yanında ufakta başka modelde örnek hazırladık. Sizde baykuş şemasını farklı modellerde kullanabilirsiniz. Çok kısa sürede uyku bantlarını tamamlayabilir sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hediyelik fikirler içinde çok güzel bir model. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Uyku Bandı Yapımı Resimli

Örgü baykuşlu uyku bandı yapımı örüyoruz hep birlikte. Önce kendimize sonra aile fertlerine sonrada sevdiklerimize. Evde kalın ipleri değerlendirmek içinde örebilirsiniz. İki ayrı yuvarlak örgüyü örüp birbiri üzerine dikerek yapıyoruz. Maskenin yüksekliği 7.5 uzunluğu ise 15 cm. Dış kızım için dilediğiniz renkte ipe gözler için beyaz ve siyah ipliğe ihtiyacımız olacak.

Maskesimiz önce dış yuvarlak çapının şemasını görelim.

Örgü Baykuşlu Uyku Bandı Yapımı 4

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan , x ler ise sık iğne anlamına geliyor. V içinde sık iğne ise aynı yere 2 sık iğne anlamına geliyor. 2 adet örüyoruz bu parçadan ve burun kısımlarından dikerek birleştiriyoruz.

Şimdi göz için olan şemayı görelim. 2 adet örüp az önce ördüğümüz parçaların üzerine dikiyoruz.

Örgü Baykuşlu Uyku Bandı Yapımı 5

Burun için aşağıdaki şemayı kullanıyoruz.

Örgü Baykuşlu Uyku Bandı Yapımı 6

Baykuşun gagasını da tamamladıktan sonra arkı kısım için lastik kullanabiliriz. Uyku bandının yapılışını tamamladık. Dilediğiniz renklerde uyku maskeleri örebilirsiniz.

Örgü Baykuşlu Uyku Bandı Yapımı 3

Örgü Baykuşlu Uyku Bandı Yapımı 2

Örgü Baykuşlu Uyku Bandı Yapımı 1

Örgü Baykuşlu Uyku Bandı Yapımı

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/maska-dlja-sna-sovushka-krjuchkom/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler