Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Amigurumi örgü oyuncakları örmeyi çok seven biri olarak yine güzel bir bilgi paylaşımında bulunacağız. Amigurumi fotoğraf çekimi nasıl yapılır. Oyuncaklarımızı ördükten sonra nasıl fotoğraf çekeceğiz, nasıl sergileyeceğiz konusu çok düşündüğümüz konulardan. Birazdan kısaca bu teknik bilgilere değineceğiz. Amigurumi teknikleri ile ilgili sizlere teknik bilgilere yer vermeye çalışıyoruz. En çok soru aldığımız konulardan biri ip konusu. Hangi ipler ördünüz, nasıl bir ip kullanmalıyım gibi. Detaylı bilgiyi amigurumi ipi nasıl olmalı yazımızda bulabilirsiniz. Kolay sihirli halka yapımı gibi teknikleri de yine önceki yazılarımız arasında bulabilirsiniz. Diğer teknikleri de sizlere en kısa zamanda videolu olarak hazırlamaya çalışacağız. Şimdi amigurimi fotoğraf çekimine değinelim.

Amigurumi Fotoğraf Çekme Hileleri

Daha çok ördüğümüz ürünlerin fotoğraf çekimlerinden bahsedeceğiz. Battaniye modelleri, kokulu taşlar, amigurumi modelleri gibi. Kısaca amigurumi fotoğraf çekimi nasıl yapılır değineceğiz.

Yazıda sizlere fotoğraflar için ışık, arka plan seçimi ve teknik fotoğraf işleme süreçleri hakkında bilgiler sunacağız. Fotoğraf çekimleri için havalı bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız yok. Oyuncaklarınızı ve yaptığınız ürünleri satmayı düşünüyorsanız kaliteli fotoğraf makinesi kullanabilirsiniz. Alıcı oyuncağı görme, dokunma göz ile tanıma fırsatına sahip değildir. Bu nedenle yüksek kaliteli fotoğraflar, ayrıntılı fotoğraflar ürün tanıtımınız için iyi olacaktır. Ayrıntılara bakmayı hepimiz seviyoruz. İyi bir fotoğraf için en pahalıya değil teknik özelliklere sahip kaliteli makineler kullanabilirsiniz.

Yapay ışıklar altında hiçbir zaman fotoğraf çekmeyin. Gün ışığında ve günün belli saatlerinde çekimlerinizi yapın. Altın saat diye bir terim var. Doğal ışığın daha dağınık ve daha yumuşak olduğu zamandır. Fotoğrafta sert gölgeler oluşmaz. Güneşin battığı veya gün batımından önce akşam saatlerinde pencere önünde fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz.  Odanın başka bir yerinde çekim yapmak isterseniz perdeleri açın ışığın odanın içine girmesini engelleyen pencere önünde bulunan eşyaları kaldırın. Sokakta fotoğraf çekimi yapmak isterseniz en ideal olan havanın bulutlu olduğu zamandır. Gölgede ve açık güneşte çekim yapmayın. Hiçbir durumda flaş kullanmayın.

Amigurumi Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır? 1

Arka planı belirlemek için önce hangi tarzın size yakın olduğunu bulun. Size en yakın renklerin ne olduğunu bulun. Günlük yaşamınızda en çok sevdiğiniz şeyleri düşünün. Tarzınızı bulmak zor ise amigurumi üzerine çekilen fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Beyaz bir arka plan kullanabilirsiniz. Resim kağıdı olabilir mesela. Sokakta fotoğraf çekimi yapacaksanız tek renk arka planlar kullanabilirsiniz.

Amigurumi Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır? 3

Çekim yapmadan önce kameranızı silin. Mumlar, örgü aksesuarları, sepetler, yapraklar, kahve, ağaç dalları, çiçekler kullanabilirsiniz. Arka plandaki nesneleri düzgün yerleştirin. Birkaç fotoğraf çektikten sonra en iyisini seçip yayınlayın. Orjinal ve en yüksek kalitede fotoğraflar olmalı. Kontrast, doygunluk, keskinlik, ton, netlik ve flitreler iyi olmalıdır.

Amigurumi Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır? 2

Amigurumi Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Kaynak : https://hiamigurumi.ru/2018/04/kak-fotografirovat-igrushki.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler