Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Sihirli Halka Yapımı

Amigurumi oyuncak modellerinde ve sihirli halka penye ip örgü modellerinde sıkça kullanılan bir teknik. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Ben sihirli halka yapılışına amigurumi oyuncak örerken tanışmıştım. Ve birçok örgüde battaniye modellerinde de kullandım. Örgü modellerinde uygun yerlerde sihirli halkayı kullanabilirsiniz. Kolay sihirli halka yapımı ile örgülerinizde delik oluşmayacak. Ve örgüleriniz daha şık duracak. Sihirli halkanın yapılışını sizlere hem fotoğraflarla hemde videolu olarak anlatmaya çalıştık. Umarım beğenir ve kolayca örgü modellerinizde kullanabilirsiniz. Karışık ve zor gibi görünebilir. Ama yaptığınızda hiç zor olmadığını çok kolay olduğunu göreceksiniz. Sihirli halka yuvarlak örgülerinizde başlangıç için bir yol. Zincir çekerek halka da oluşturabilirsiniz. Ama amigurumilerde sihirli halkayı kullanın. Deliksiz güzel bir örgü oluyor. Artık sihirli halka yapamıyorum sözüne son. Şimdi nasıl yapıldığını inceleyelim.

Tığla Sihirli Halka Nasıl Yapılır?

Amigurumilerde, motifli battaniye modellerinde, yuvarlak örgüye başlarken kullandığımız bir teknik. Penye ip sepet veya paspas modellerinde de kolay sihirli halka yapımını kullanabilirsiniz. Sihirli halka yapmak için iplik ve tığa ihtiyacınız olacak. Önce fotoğraftaki gibi parmağımıza ipi doluyoruz.

Kolay Sihirli Halka Yapımı

Halkanın içinden tığı geçirip tığa ilmek alıyoruz.

Kolay Sihirli Halka Yapımı 1

Sihirli halkanın içinden sık iğne yaparak devam ediyoruz. Eğer trabzanla oluşan bir sihirli halka yapacaksak önce 3 zincir çekelim. Daha sonra sihirli halkanın içini trazan ile dolduralım.

Şimdi sihirli halka nasıl yapılır videolu olarak izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler