Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Sihirli Halka Yapımı

Amigurumi başlangıçında ve bazı tığ işi örgü modellerin başlangıcında kullandığımız bir teknikten bahsedeceğiz bugün. Eğer örgülerimizde delik olmasını istemiyorsak sihirli halka ile başlıyoruz örgülerimize. Magıc ring olarak yabancı örgü modellerinde görmüş olabilirsiniz. O zaman sihirli halkayla başlıyoruz. Sihirli halka üzerine ister sık iğne,  tekli trabzan veya isterseniz trabzanla başlayın. Birinde 1 zincir ile diğerinde 2 – 3 zincir ile başlıyoruz. Amigurumi veya diğer örgü modellerimizi deliksiz olarak başlıyoruz. Mimuu.com da ücretsiz birçok örgü oyuncak modelleri veya tığ – şiş fark etmez birçok model anlatımına ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz modelleri kendiniz için sevdikleriniz için örebilirsiniz. Çocuklarınız için en güzel amigurumi bebek, amigurumi zürafa, amigurumi tavşan gibi modelleri örebilirsiniz. Ördüğümüz oyuncaklardan satış da yapabiliriz. Böylece ev bütçemize katkıda bulunmuş oluruz. Şimdi amigurumi sihirli halka yapımına geçelim.

Sihirli Halka Nasıl Yapılır?

Amigurumi örmeye yeni başladıysak ilk öğrenmemiz gereken tekniklerden biri. Sihirli halka. Tığ işi örgülerin çoğunda ve amigurumilerde hep sihirli halka kullanıyoruz. Tabi birçok kişi yine 2 zincir çekip ilk zincir içine sık iğneyle başlayarak da amigurumilerini örüyor. Trabzanlarla yaptığımız zaman 4 zincir çekiyor ilk zincir içine batarak örgüsüne devam ediyor.

Sihirli halka yapılışı belki ilk etapta zor gelebilir ama kolay tekniklerden. İlk olarak amigurumi sihirli halka yapımını resimli olarak inceleyelim.

Amigurumi Sihirli Halka Yapımı

Burada trabzanla başlamış halini görüyoruz. Aynı şekilde 1 zincir çekerek sık iğneyle de başlayabiliriz. Birazdan videoda daha detaylı göreceğiz.

Amigurumi Sihirli Halka Yapımı 1

Altta duran ipi çekerek delik görüntüsüne son veriyoruz. Son olarak videodan izleyelim sihirli halka yapılışını öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler