Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Mini Minion Yapımı

Amigurumi modellerine bir tarif daha ekliyoruz. Sırada amigurumi mini minion yapımı var. İlk tarif 7 cm civarında. Tabi bu ölçüler kullanacağınız iplere göre değişiklik gösterecektir. Pamuklu iplerle, amigurumi ipleriyle hemen hemen aynı ölçülerde olacaktır. Amigurumi minion tarifleri küçük olduğu için minyatür çalışmalarda kullanabilirsiniz. Mesela örgü anahtarlık modelleri, örgü çanta süsü, amigurumi diş kaşıyıcıları, amigurumi çıngıraklar da kullanabilirsiniz. Dönenceler, kapı süsleri, duvar süsleri yapabilirsiniz. Birkaç küçük amigurumileri bir araya getirerek çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Amigurumi için daha önce ördüğümüz küçük tariflere bir göz atalım. Amigurumi minik kedi yapımı  çok sevimli bir tarif. Amigurumi kiraz çiçeği tavşan yapılışı ise yine çok beğeneceğiniz tarifler arasında. Örgü tavşanları örmeyi çok seviyoruz. Bebekler için genelde tavşanlar örüyoruz. Eğer daha büyük minion örmek isterseniz amigurumi minion modeline göz atabilirsiniz. Şimdi amigurumi mini minion yapımını öğrenelim.

Amigurumi Minion Nasıl Örülür?

Sarı, mavi, beyaz, gri ve siyah ip kullanacağız. Ayrıca ipimize uygun tığ, işaretleyici, goblen iğne ve elyaf gerekli olacak. Tabi isterseniz emniyetli gözler, isterseniz siyah düğmeler kullanarak gözleri yapabilirsiniz.

İlk minion yaklaşık 7 cm. Hadi şimdi hemen nasıl örüldüğünü öğrenelim. Diğeri de aşağı yukarı aynı boyda. İlk defa amigurumi örecekler biraz zorlanabilir. Bu modeli örmek için daha önce birkaç kez amigurumi örmüş olmak gerekir. Gövde kısmını çok kolay örebilirsiniz. Sadece diğer kısımlar zorlayabilir.

Amigurumi Mini Minion Yapımı

İkinci olarak ise benzer şekilde örülen amigurumi minona göz atalım.

Amigurumi Mini Minion Yapımı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler