Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Taç Örgü Modelleri

Örgü saç bandı modellerinden süper bir örnek daha. Çocuklarınız için örebileceğiniz amigurumi toka modellerinden. Evde toka yapımı kolay projelerden daha önce bahsetmiştik. Örgü çiçek modelleri ile, örgü gül modelleri ile yapılmış tokalar, taçlar, saç bandı modelleri hazırlamıştık. Şimdi o modellerimiz arasına çocukların çok seveceği ve farklı modellerde de tasarlayabileceğiniz taç modelleri hazırladık. Örgü toka modelleri ayıcıklı model. Ayıcıkları tilkiye ve farklı hayvan figürlerine de çevirebilirsiniz. Taç örgü modelleri yapılışına geçelim. Ve bu güzel modeli çocuklarımıza örelim. Hediye edelim. Satış yapalım.

Örgü Taç Saç Modelleri

Keçe, renkli çiçekler, kulaklar… Çok sevimli taç örgü modelleri. Kızlarınıza veya arkadaşlarında düğüm günlerinde hediye olarak örebilirsiniz. Satış yapıyorsanız çok güzel bir model. Klips tokalar üzerine de aynı kulaklardan, çiçeklerden yapabilirsiniz. Boyutları aşağıdaki gibi olacak.

Taç Örgü Modelleri 9

Sık iğne ile örüyoruz. Taç için aşağıdaki şemayı kullanacağız. Sihirli halka ile başlıyoruz. Ve üzerine 6 sık iğne örüp taç boyunca, tacı saracak şekilde 6 sık iğne olarak örmeye devam ediyoruz.

Taç Örgü Modelleri 8

Ayıcığın kulakları için ise aşağıdaki şemayı kullanacağız. Sihirli halka ile başlıyoruz yine. Sonra içine 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 sık iğne yaparak 12 sık iğneye çıkıyoruz. 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır, 3 ör 1 artır, 4 ör 1 artır ile 30 sık iğneye kadar çıkıyoruz. 7 tur 30 sık iğne olarak örüyoruz. Kulağın içine resimlerde gördüğünüz gibi ince keçe yapıştırıyoruz.

Taç Örgü Modelleri 5

Taç Örgü Modelleri 6

Örgü çiçek modelleri için ise aşağıdaki şemaları kullanacağız.

Taç Örgü Modelleri 4

Taç Örgü Modelleri 1

Ve taç ve tokalar hazır. Taç örgü modellerini istediğiniz renklerde hazırlayabilirsiniz. İşte örnekleri.

Taç Örgü Modelleri 3

Taç Örgü Modelleri 10

Taç Örgü Modelleri 7

Taç Örgü Modelleri 2

Taç Örgü Modelleri

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8615

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler