Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Uyku Bandı Nasıl Yapılır?

Örgü uyku bandı yapımı anlatacağız bugün. Aydınlık ortamda uyumakta zorluk çekenler için. Uyurken rahat etmeniz ve istediğiniz karanlık ortamı elde edebilmeniz için uyku bandı projesi hazırladık. Uyku bandının faydaları karanlık ortamda uyuduğunuz için kansere karşı bağışıklık kazandırıyormuş. Kanserden koruyormuş. Bir yerde öyle okumuştum. Geceleri karanlıkta ve uyurken salgılanan melatonin hormonunun kanseri önleyici etkisi ve hücresel hasarın onarılmasında çok önemli olduğunu uzmanlar söylüyor. Bu yüzden karanlıkta uyumayı sevenler için örgü modellerinden çok şık uyku maskesi yapımı hazırladık.

Örgü Uyku Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Renkli pamuklu iplik
  • Beyaz pamuklu iplik
  • Turuncu pamuklu iplik
  • Gri pamuklu iplik
  • 3.5 mm tığ
  • İğne
  • Elastik saç bandı

Sihirli halka ile başlıyoruz. 3 zincir çekip yanına 10 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki turda 3 zincir çekerek başlayıp her ilmek üzerine 2 kez batarak 22 trabzan yapıyoruz. Şimdiki turda ise 1 trabzan, sonraki trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yaparak devam ediyoruz. 33 trabzan oluyor.Bu  turda ise 2 trabzan, sonraki trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yaparak devam ediyoruz. 44 trabzan oluyor. Bitiyoruz.

Aynı şekilde 1 tane daha parça örüyoruz. Bu iki parçayı sık iğne ile birbirine ekliyoruz. Çevresine sık iğne ile dolanıyoruz. Lastik takacağımız kulak hizasına gelince aynı yere  sık iğne yapıyoruz. Göz için beyaz renkli iplikle sihirli halka içine 11 trabzan yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 22 trabzan , son turda ise 1 ör 1 artır ile 33 trabzan yapalım. 2 adet örüp üzerine siyah iplikle kirpikleri işleyip bandın üzerine dikelim.

Turuncu iplikle 3 -4 zincir çekip üçgen şeklinde bir parça örüp burun olarak dikelim. Lastik saç bandını da diktikten sonra kullanıma hazır. Huzurlu uykular dileriz.

Örgü Uyku Bandı Nasıl Yapılır?

Örgü Uyku Bandı Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : http://haak-en-maak.blogspot.com.tr/2016/03/slaap-lekker.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler