Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı

Örgü oyuncak modellerimiz için adım adım saç yapımından bahsedeceğiz. Amigurumiler için uygulayabilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay. Amigurumi bebeklerde bu tekniği uygulayabilirsiniz. En çok kullanılan tekniklerden. Sizlere daha önce örgü oyuncak bebek modellerinden bahsetmiştik. Anlatımlı olarak. Bu ördüğünüz bebeklerde erkek ve kız bebeklerde yapabilirsiniz. Saç uzunluğunu istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Teknik aynı. Amigurumi şirine bebek yapımını anlatmıştık. Saç yapımı olarak bu tekniği kullanabilirsiniz. Doll – amigurumi tarifi bebek paylaşmıştım. Tarif bana ait değil. Amigurumiye ilk başladığım zamanlarda örmüştüm. Örmek isteyenler için yapılışını da paylaşmıştık. Yine saç yapımı olarak bende bu tekniği kullanmıştım. İp olarak lif ipi tercin etmiştim. İnce bir iplik kullanmıştım. Saç için de ipleri kendi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hazırsanız oyuncak bebek saçı yapımına geçiyorum.

Amigurumi Saç Modelleri

İpten bebek saçı nasıl yapılır bu yazımızda bundan bahsedeceğiz. Sizde örgü oyuncak bebeklerinize saçları kolayca yapabilirsiniz. İlk defa örecekler için kolay ve en çok kullanılan tekniklerden. Amigurumilerde kendini ilerletmiş olanlar daha farklı saç modelleri de kullanıyor olabilirler. Böyle bir projeyi çok kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Zor değil kolay bir teknik.

Malzemeler

  • Örgü oyuncak bebek
  • Saç için ip
  • İğne
  • Makas
  • Tığ

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı

Eğer çok fazla saç yapmak istemiyorsanız saçın tepe noktasına gelecek kısmı saç rengi ile aynı renkte ip ile örebilirsiniz. Daha sonradan örüp dikme işlemi de yapabilirsiniz. Saç uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 1 tane kestiğimiz ipi ikiye katlayarak kullanacağız. İpin uzunluğunu bu şekilde hesaplayarak kesebilirsiniz. İğne veya tığ ile saçları ekleyebilirsiniz. Ben tığ kullanıyorum. Kafa üzerinde tığın delik oluşturmaması için daha küçük tığlar kullanabilirsiniz. Amigurumi saç ekimine başın tepe noktası ile başlıyoruz.

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 3

Ve aşağıdaki adımları takip ederek saçları eklemeye devam ediyoruz.

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 1

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 2

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 4

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 11

Daire şeklinde saçları eklemeye devam edeceğiz. Alın çizgisine gelene kadar saçları ekleye devam edelim.

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 5

Sonra saçların yanlarda nasıl yapacağımıza karar verelim. Ve bu kısımlara saçları eklerken zorlanmamak için iğneler ile yer belirleyelim. Ve planladığımız alanı saç ile doldurmaya başlıyoruz.

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 6

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 7

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 8

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 9

Bebeğimiz hazır. Dilediğiniz renklerde iplerle saçlar yapabilirsiniz. İşte sonuç.

Oyuncak Bebek Saçı Yapımı 10

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1402881-delaem-volosy-vyazanoj-kukle

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler