Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Ahtapot Yapımı

Sevimli bir tarifle devam ediyoruz. Sırada kıvrım kıvrım bacaklarıyla amigurumi ahtapot yapımı var. Amigurumi ahtapot tarifini Türkçe olarak izleyecek ve rahatlıkla öreceksiniz. Örgü oyuncak modellerini tek renk olarak örebilirsiniz. Yada ahtapotun bacaklarının her birini farklı renklerle örebilirsiniz. Böylece eğitici bir oyuncak da oluşturmuş oluruz. Çocuklarımıza renkli ahtapot bacaklarıyla renkleri rahatlıkla öğretebiliriz.

Amigurumi tariflerinden daha önce çocuklarımıza ahtapot sırt çantası dikimi hazırlamıştık. Parça kumaşlarla çanta olarak veya yine bez oyuncak modelleri olarak yapabilirsiniz. Amigurumi olarak sanırım daha önce hiç ahtapot paylaşmamıştık. Geç kalmış bir tarif. Çeşitli iplerle örülmüş çok güzel amigurumi oyuncaklara değindik. Kadife ipler kullandık. Pamuklu ipler kullandık. Büyük küçük birçok model paylaştık. Amigurumi tavşanlar, amigurumi bebekler, amigurumi kaplumbağalar ördük. Şimdi de ahtapot öreceğiz. Tabi ahtapota geçmeden önce bir – iki tarifden bahsedelim.

Amigurumi Ahtapot Yapımı

Bu bölümde daha önce ördüğümüz amigurumilerden bahsedeceğiz. Minik sevimli bir kedi örmüştük. Anahtarlık, çanta süsü, diş kaşıyıcı gibi birçok şekilde örüp kullanabilirsiniz. Tarifine ise amigurumi minik kedi yapımından ulaşabilirsiniz. Bebek odası dekorasyonunda kullanacağınız sevimli bir tarif daha var. Sallanan at. Detaylara amigurumi sallanan at yapımı tarifinden ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi ziyaret edebilirsiniz. Şimdi amigurumi ahtapot yapımını öğrenme zamanı.

Amigurumi Ahtapot Nasıl Örülür?

8 kollu ahtapotlar örüyoruz. Amigurumi uyku arkadaşı olarak da kullanacağımız çok sevimli bir tarif. Amigurumi ahtapotu bitirdikten sonra çeşitli örgü aplike modelleriyle de süsleyebilirsiniz. Örgü çiçekler, örgü kral taçları, örgü fiyonklar kullanabilirsiniz.

Tarife geçmeden önce bizlere fikir verecek renk renk ahtapotları inceleyelim.

Son olarak videoya geçelim. Amigurumi ahtapot yapımını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler