Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Piksel Kelebek Yapımı

Makrome duvar süsü modelleriyle devam ediyoruz. Evimizin her köşesini süsleyecek makrome piksel kelebek yapımı hazırladık. Tıpkı gerçek bir kelebek gelip evimizin duvarına konmuş gibi. Tıpkı kanaviçe etamin örneklerini işler gibi tek tek işleyerek kelebeği yapacağız. Yine şablon olarak da kanaviçelerde kullandığımız şablonları piksel yapımında da kullanabiliriz. Bu çalışmadan yola çıkarak birçok kanaviçe şablonlarını makrome modellerine çevirebiliriz. Makrome amerikan servisler, makrome çantalar örebiliriz. Biraz daha önce yaptığımız modern makrome çalışmalarına değinelim daha sonra yeni makrome piksel çalışmasına geçebiliriz.

Bu bölümde daha önce yaptığımız makrome modellerine değineceğiz. Kutular, çantalar, duvar süsleri, anahtarlıklar gibi birçok kendin yap projesinden bahsettik. Bugünde yine güzel bir çalışmayla devam edeceğiz. Öncesinde birkaç modele göz atacağız. Mesela makrome modelleriyle evinizde duran beğenmediğiniz çerçeveleri süsleyebilirsiniz. Tıpkı makrome çerçeve nasıl yapılır projesinde olduğu gibi. Makromelerle kitap ayraçları da örebiliriz. Güzel bir kitap ayracı yapımına makrome minyatür gül nasıl yapılır içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Makromelerde deniz kabuklarını veya ahşap boncukları da kullanmayı çok seviyoruz. Eğer güzel desenlerin yapılışını arıyorsanız 12 farklı boncuklu makrome desenine göz atabilirsiniz. Son olarak yeni konumuza dönelim ve makrome piksel kelebek yapımını öğrenelim.

Makrome Piksel Kelebek Yapımı

Makrome Piksel Kelebek Nasıl Yapılır?

Beğendiğiniz herhangi bir kelebek kanaviçe şablonunu duvar süsü olarak makromeye çeviriyoruz. Aynı şekilde 2 parça yapıp çanta modellerinde de kullanabiliriz. Piksel kelebek yapılışını öğrendikten sonra kanaviçe harf şablonlarını, gül desenlerini, kuş desenlerini işleyebilirsiniz. Hediyelik fikirler olarak da çok güzel durur.

İlk olarak birkaç piksel örneğini inceleyelim.

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 2

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 3

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 4

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 5

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 6

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 7

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 8

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 9

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 10

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 11

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 12

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 13

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 14

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 15

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 16

Makrome Piksel Kelebek Yapımı 1

Son olarak videoya geçiyoruz ve makrome piksel kelebek yapımını öğreniyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler